Facebook Google+ Twitter

"Nowotwór zżera południowe Włochy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 18:16

Włoscy biskupi ostro potępili zorganizowaną przestępczość, nazywając ją nowotworem toczącym życie południa tego kraju. W dokumencie na temat mafii hierarchowie przypominają wezwanie Jana Pawła II do członków Cosa Nostra, by nawrócili się i nie zapominali, że za swe zbrodnie odpowiedzą przed Bogiem.

Biskupi piszą, że zorganizowana przestępczość zatruwa życie społeczne, deprawuje umysły i serca młodych, dławi gospodarkę, a także oszpeca autentyczne oblicze włoskiego południa. Wyrażają przekonanie, że stanowi ona zagrożenie dla demokracji, ponieważ kontrola świata przestępczego oznacza faktyczne przejęcie władzy należącej do państwa.

Włoscy biskupi stwierdzają, że mafia przejęła "techniki i metody najbardziej zaawansowanego kapitalizmu", nie wyrzekła się jednak "wypróbowanych archaicznych metod sprawowania kontroli nad terytorium i jego mieszkańcami".

Apelując właśnie do nich o wyzwolenie się z pęt mafii, biskupi przypominają słynne wystąpienie Jana Pawła II 9 maja 1993 roku na Sycylii, gdy "z nadzwyczajną proroczą mocą" wzywał członków Cosa Nostra do nawrócenia. Przyznają jednocześnie, że także w Kościele słowa te nie dotarły jeszcze do wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.