Facebook Google+ Twitter

Nowszy model

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-20 16:02

Sandy jest piękną, seksowną kobietą, która wiedzie idealne życie. Jednak pewnego dnia szczęście pryska niczym bańka mydlana i zmusza ją do przeprowadzenia się do Nowego Jorku. Poznaje 25-letniego Arama, romantycznego optymistę, pracującego w niewielkiej kawiarni.

Chłopak oferuje Sandy pomoc i niebawem staje się nieocenionym wsparciem. Atrakcyjna kobieta umawia się na kolejne nieudane randki z niewłaściwymi mężczyznami, zdając się nie dostrzegać, że prawdziwe uczucie znajduje się na wyciągnięcie ręki.

O filmie

Plakat promujący film / Fot. MonolithBart Freundlich, autor scenariusza i reżyser wspomina: „Wszystko zaczęło się od historii o młodym mężczyźnie, którego porzuca żona-Francuzka. Wkrótce jednak pojawiła się historia Arama i Sandy, dwojga skrzywdzonych ludzi, którzy dziwnym trafem trafiają na siebie. Film jest potwierdzeniem roli związku w życiu człowieka. Nawet jeśli zostałeś bardzo zraniony i nie widzisz dla siebie przyszłości, ta przyszłość jest, wystarczy, że się rozluźnisz i pozwolisz na swobodny bieg wydarzeń”. Reżysera interesowała również koncepcja dwojga ludzi z różnych grup wiekowych, którzy to samo przeżywają: 24-letni Aram i 40-letnia gospodyni domowa doświadczają rozwodu: „Okazuje się, że dzieląca ich różnica wieku ma drugorzędne znaczenie. Dwoje ludzi szuka porozumienia, a my ich podglądamy przez komediowy obiektyw”.

Freundlichowi zależało na tym, by komedia miała rys autentyczności: „Mam nadzieję, że widzowie, cały czas się śmiejąc, wyniosą z filmu jakąś prawdę życiową”. „Nowszy model” wywodzi się z tradycji komedii romantycznej, balansując na granicy farsy i naturalizmu. Reżyser chciał dać widzom wrażenie swojskiej komedii romantycznej, nie zanudzając ich jednak romantycznymi stereotypami. Klasyfikuje swój film jako tradycyjną historię miłosną, która skupia się na filozofii życia dwojga ludzi. „Nie chodzi o znalezienie kogoś, z kim można zacząć nowe życie, lecz o to, by znaleźć sposób, aby pozostać wiernym sobie i zaufać światu. Aram, prawdziwy romantyk i optymista, naprawdę wierzy w dobro na świecie. Jego filozofia życia skupia się na codziennych relacjach z ludźmi. Życie według niego nie polega na ciągłym wyścigu naprzód, zmienianiu pracy i awansowaniu.” Wiele komicznych sytuacji wynika z tego, że świat próbuje wybić mu z głowy jego dobro, a Aram cały czas ma do świata pozytywny i optymistyczny stosunek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.