Facebook Google+ Twitter

Nowy album Clutch już jesienią [video]

Perkusista zespołu Clutch, Jean-Paul Gaster zapowiada ukazanie się nowej płyty zespołu. Jedenasty krążek w dyskografii będzie miał swoją premierę na jesieni bieżącego roku.

Clutch, amerykański zespół stoner rock. https://lbqne.wordpress.com/tag/stoner-blues/ / Fot. musicfeeds.com.au.Spadają kapelusze i podkowy, sejsmografy odnotowują wstrząsy, na niebie gniew eksploduje wysokooktanowym szaleństwem... Clutch - jedyny taki sound, od stoner rocka po core'owy psychedelic.

Na początku lat 90., w mieście Germantown na wschodzie Ameryki, po raz pierwszy nastąpiło wzbudzenie fal o niezwyczajnej energii znanej jako Clutch. Może dziwić, że tak bardzo amerykańskie, kowbojsko hard core'owe granie wyrasta ze stanu Maryland, a nie rozbrzmiewa na pograniczu z Meksykiem, wśród kaktusów, grzybów i duchów wieków minionych. Inicjatorami tego zjawiska są: Neil Fallon (śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe), Tim Sult (gitara), Dan Maines (gitara basowa) i perkusista Jean-Paul Gaster, który w wywiadzie dla Phoenix News Times obwieszcza zakończenie prac nad jedenastym krążkiem.

Najnowszy album Clutch zapowiadany jest na jesień 2015 roku i jak mówi Jean-Paul Gaster: "Zarejestrowaliśmy wszystkie podkłady i większość gitar w Dripping Springs [studio w Teksasie - przyp. aut.] a resztę nagraliśmy w naszym studio w Maryland [Weathermaker Music - przyp. aut.]. Nowa płyta w porównaniu do LP "Earth Rocker" (2013), który uchodzi za najlepszy w dorobku zespołu, jest według Gastera cośkolwiek innym wydawnictwem: "Piosenki są tam odrobinę bardziej zróżnicowane, jak myślę. Nagraliśmy trochę funk i bluesowych rzeczy, których nie daliśmy aż tak wiele na "Earth Rocker"."

Clutch panuje na scenach już ćwierć wieku. Uważani są za band sztandarowy dla stoner rocka na równi z nieistniejącym już Kyuss, czy Fu Manchu. Jednak gdy zapytać Jean-Paula Gastera, by w trzech słowach opisał brzmienie zespołu, mówi po prostu: "Rock, and, roll."

Aktualizacja: nowy album jest zatytułowany "Psychic Warfare" i ukaże się we wrześniu.


Video do utworu "Regulator" z płyty "Blast Tyrant's Atlas of the Invisible World Including Illustrations of Strange Beasts And Phantoms" (bardzo borgesowski tytuł, prawda?), wydanej w 2004r. Balladowe nagranie z kipiącym niepokojem ładunkiem emocjonalnym to jeden z popularniejszych kawałków Clutch. Znalazł się nawet na ścieżce dźwiękowej w wybranym odcinku ubóstwianego, tu i ówdzie, amerykańskiego tasiemca pod tytułem "Walking Dead":źródło: Phoenix News Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.