Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21872 miejsce

Nowy album o Papieżu Janie Pawle II w Białym Kruku

Album nosi nazwę "Dziękczynienie za dar Jana Pawła II" i jest formą dokumentu ukazującego postawę Polaków po śmierci Jana Pawła II. Publikacja jest bogato ilustrowana fotografiami autorstwa Adama Bujaka.

Kard. Stanisław Macharski przegląda album "Dziękczynienie za dar Jana Pawła II" / Fot. Sławomir OstrowskiZnakiem rozpoznawczym publikacji, wydawanych przez wydawnictwo Biały Kruk, jest porządna twarda oprawa, bardzo dobrej jakości papier i naprawdę wysoki poziom publikowanych treści, co potwierdza również ten album.

Większość zamieszczonych w nim zdjęć jest autorstwa znanego fotografa Adama Bujaka, który fotografowaniem Jana Pawła II zajmował się przez około 40 lat, ale album to nie same zdjęcia. Zamieszczono tu homilie autorstwa takich osobistości kościoła jak Kard. Stanisław Dziwisz, abp. Henryk Hoser, kard. Marian Jaworski, abp. Józef Michalik, abp. Mieczysław Mokrzycki, kard. Stanisław Nagy, kard. Camillo Ruini, kard. Stanisław Ryłko, o. Jacek Salij i bp. Stanisław Stefanek.

Na 190 stronach autorzy starają się pokazać, jak wyglądała duchowa przemiana Polaków od śmierci papieża Polaka, przez jego beatyfikację, aż do dziś. Album ukazuje szereg bardzo ważnych chwil, jakie w tym czasie miały miejsce w życiu polskiego Kościoła.Kard. Stanisław Nagy wraz z kard. Stanisławem Macharskim i fotografem Adamem Bujakiem w trakcie spotkania promującego nowy album / Fot. Sławomir Ostrowski

Z uwagi na liczbę zamieszczonych w tym albumie ilustracji, jego lektura zajmuje sporo czasu, ale piękno zdjęć rekompensuje to w 100 proc.

Adam Bujak z albumem "Dziękczynienie za dar Jana Pawła II" / Fot. Sławomir OstrowskiAdam Bujak i kard. Stanisław Nagy składają autografy w albumach "Dziękczynienie za dar Jana Pawła II" / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.