Facebook Google+ Twitter

Nowy album Siddharty od 15 stycznia w polskich sklepach

Słoweńcy z popularnej w naszym kraju grupy Siddharta anonsują polską premierę nowego albumu "Ultra".

 / Fot. materiały prasowe"Ultra” jest następcą wydanego we wrześniu 2015 roku albumu „Infra”. Oba albumy są prezentem dla fanów z okazji dwudziestolecia istnienia Siddharty.

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. W 1999 roku rozpoczęło się pasmo największych sukcesów zespołu. Klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia. W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artist of the Year.

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie cieszy się dużą popularnością. Ostatni raz - w 2014 roku, gdy wystąpił na koncertach w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.Foto: Lidija Mataja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.