Facebook Google+ Twitter

Nowy album zespołu Blindead - "Autoscopia: Murder In Phazes"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-08-17 15:32

Oficjalna premiera drugiego albumu trójmiejskiej kapeli Blindead, pt. "Autoscopia: Murder In Phazes" dopiero jutro, a już teraz można w sieci przeczytać głosy przyrównujące krążek do takich płyt jak "The Eye of Every Storm" kapeli Neurosis. Posłuchajmy...

Blindead dotrzymali słowa, i po czwartkowym koncercie (grali przed Neurosis) udostępnili cały album na swojej stronie w portalu myspace. Nie codziennie zdarza się, aby kapela w taki sposób promowała materiał, a co więcej, nie codziennie spotyka się takie albumy jak ten.

Blindead powstał w roku 1999. Jego pomysłodawcami byli: Mateusz Havoc Śmierzchalski (wcześniej Behemoth) i Michał Zima Zimorski. W roku 2006 panowie wydali swojego pierwszego LP, pt. "Devouring Weakness". Dzięki temu wydawnictwu, zdobyli pewną pozycję w świecie muzycznym oraz grono fanów. Ukształtowali charakterystyczne dla siebie brzmienie. Obecnie kapela w trakcie promocji nowego materiału miała okazję grać przed kapelami takimi jak Cult of Luna oraz Neurosis.

Autoscopia

Płyta to tzn. concept album, który dzieli się na cztery oddzielne fazy, składające się z siedmiu utworów. Bardzo ciężkie brzmienie, wraz z elektronicznymi dodatkami, buduje dookoła słuchacza mur, z którego nie można "przeskoczyć" dopóki nie skończy się słuchać albumu. Niesamowity klimat, ciekawe teksty oraz sposób w jaki cały materiał został zaaranżowany, jakościowo stawia Blindead obok kapel takich jak Neurosis, Isis, Cult of Luna czy choćby Rosetta. Zaczynając delikatnie, "Autoscopia" przeprowadza słuchacza przez bardzo ponure i momentami chaotyczne miejsca. Po dokładniejszym wsłuchaniu się odnajdujemy jednak porządkek i melodyczność.

Wierząc, że czytelnicy portalu są otwarci na nowości chciałbym zachęcić do odsłuchania materiału oraz pozostawienia komentarza pod tym tekstem.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.