Facebook Google+ Twitter

Nowy Bytom dzielnicą Świętochłowic? Tak wynika ze znaków informacyjnych

W Świętochłowicach przy ulicy Śląskiej, na wysokości Lidla i Urzędu Pocztowego, pojawił się znak informacyjny, wskazujący kierowcom drogę na Chorzów, Nowy Bytom i Centrum (Świętochłowic).

 / Fot. Sebastian BrudysNowy Bytom to dzielnica Rudy Śląskiej, o czym na znaku nie ma żadnej informacji. Takie oznaczenie z pewnością jest mylące dla kierowców, wskazuje bowiem, że Nowy Bytom to dzielnica Świętochłowic, względnie, że znajdują się na terenie Rudy Śląskiej. Sprawę gmatwa jeszcze fakt, że dzielnica Nowy Bytom to centrum Rudy Śląskiej.

Tego typu mylących oznaczeń jest wiele na polskich drogach, które od zawsze słyną z błędnych, nieczytelnych znaków informacyjnych lub braku takowych. W wielu przypadkach zła informacja jest gorsza nawet od braku informacji, dlatego błędny znak należałoby zmienić. Koszt ustawienia zwykłego znaku ostrzegawczego czy nakazu to ok. pięćset złotych, koszt dużej tablicy informacyjnej, tworzonej na indywidualne zamówienie, to kwota przekraczająca tysiąc złotych. Zmarnowane publiczne pieniądze - czy ktoś ponosi za takie działania odpowiedzialność?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.