Facebook Google+ Twitter

Nowy dom czy śmierć z rąk człowieka?

Pasja - kotka z łódzkich działek pilnie szuka nowego, bezpiecznego domu. Jeśli go nie znajdzie, najprawdopodobniej czeka ją śmierć we wnykach lub z powodu otrucia - w taki właśnie sposób działkowcy pozbywają sie niechcianych zwierząt.

Pasja / Fot. Anna MokańskaOpisane poniżej wydarzenia mają miejsce na terenie jednego z łódzkich ogrodów działkowych. Pasja – buro-miodowa kotka pojawiła się na terenie łódzkich działek przed rokiem. Od tego czasu zdążyła sie okocić i wraz z innymi kotami przebywa w altance pod opieką karmicielki. - Jej życiu grozi poważne niebezpieczeństwo - alarmują miłośnicy zwierząt.

O tej sytuacji poinformowała mnie Gośka - miłośniczka zwierząt, która z obawy przed podrzucaniem jej kolejnych kotów nie chce ujawniać swojego nazwiska. - W listopadzie ubiegłego roku razem z koleżanką zabrałyśmy kocięta Pasji i szukałyśmy im domów. Pomogłam też karmicielce w wysterylizowaniu Pasji. W zalewie innych potrzebujących domów kotów, w czasie, kiedy wydawało się, że Pasja na działkach jest bezpieczna nie szukałyśmy jej domu. Od wiosny tego roku na działkach, które nigdy nie były zbyt przyjazne dla kotów, nasiliły się ataki na zwierzęta. W ich wyniku jeden z kocurów został uśpiony po tym, jak wpadł we wnyki i stracił tylną nogę. Dwa koty przepadły bez wieści, ale podobno strzelano do nich z wiatrówki. Oczywiście nie wiadomo dokładnie, kto to zrobił, nikt nikogo za rękę nie złapał, dowodów i świadków brak – mówi Gośka.

– Przypadek kota, który stracił życie przez wnyki zastawione przez gołębiarza, został zgłoszony na policję i do Łódzkiego TOZ-u. Efektem było spotkanie przedstawiciela TOZ z działkowiczami i …to wszystko – dodaje. - Jakiś czas po tym spotkaniu trzeba było uśpić kilkuletnią kotkę z tego samego stada, co Pasja. Kotka umarła z powodu niewydolności wątroby, która najprawdopodobniej była spowodowana zatruciem. Istnieją dowody w postaci wyników badań krwi kotki, która ostatnie dwie doby przed zgonem przebywała w lecznicy weterynaryjnej.

Z obawy o życie niezwykle ufnej w stosunku do człowieka Pasji, Gośka szuka dla niej nowego domu. Pasja jest wysterylizowana, odrobaczona, pokojowo nastawiona do innych zwierząt. Gośka deklaruje, że mogłaby dostarczyć kotkę do nowego, bardziej przyjaznego domu. Ogłoszenia o oddaniu kotki znajdują się na około stu portalach i forach internetowych. Niestety bez odzewu. - Był jeden chętny dom, ale ta rodzina potrzebowała raczej interwencji opieki społecznej, a nie kota - opowiada Gośka.

Gośka dodaje, że najlepiej aby nowy dom był ...domkiem z ogrodem, bo w bloku kotka mogłaby się nie zaaklimatyzować, może też dowieźć kota do nowego domu w promieniu 300 kilometrów od Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kiedy siedzę w domu i trzymam na kolanach moją kotę, myślę o Pasji i o pechu, jaki ją prześladuje. Tyle już kotów znalazło dom, a ona wciąż czeka. Ma takie piękne, bursztynowe futerko ...
Znam kilka domów, które przygarnęły koty takie jak Pasja - doświadczone przez Los.
I właśnie one kochają człowieka najbardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś przygarnęliśmy dokładnie taka samą koteczkę, błąkająca się dłuższy czas po okolicy, bo "dobrym ludziom" znudziło się dokarmiać. Trudno wyrazić, jaka była piękna, mięciutka, czyściutka kochająca. Nie ma jej na tym świecie już od kilku lat a pamięć o niej w naszej rodzinie ciągle żywa.
Trudno się pogodzić, że taki fajny kot jak Pasja nie może znaleźć kochającego domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Mój kotek też jest po przejściach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sama zaadoptowałam dorosłego kota "po przejściach" - jego właściciele chcieli go uspić wyjeżdżając zagranicę. Niech wszyscy, którzy nie wierzą na słowo, że te właśnie najbardziej potrzebujące koty odwdzięczają się największą i najtrwalszą miłością, zdecydują się na przygarnięcie osamotnionej Pasji - przekonają się sami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za ten artykuł :) Pasja już tak długo szuka domu, ma mnóstwo ogłoszeń w internecie, jednak nikt nie zdecydował się jej jeszcze pokochać. A to naprawdę śliczna kotka, strasznie przytulasta, ociera się o człowieka, mruczy. Kot - przytulak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:( smutne.

Na osiedlach z kolei ludzie wyrzucają ugotowane fragmenty kurczaka z kościami, żeby bezdomne psy to jadły i umierały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli Twoje serce mocniej zabiło po przeczytaniu historii Pasji. Jeśli możesz dać jej bezpieczny, odpowiedzialny dom na najbliższe kilkanaście lat - skontaktuj się ze mną: Gośka - goska6@poczta.onet.pl lub 0603 117 913

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.