Facebook Google+ Twitter

"Nowy Dziennik" czyli gazeta i telewizja Polonii w Stanach Zjednoczonych

"Nowy Dziennik" - Polish Daily News, jest od 41 lat wydawana w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy numer ukazał się 27 lutego 1971 roku.

Logo Nowego Dziennika - Polish Daily News / Fot. Scan okładkiZałożycielami tej codziennej gazety wydawanej w języku polskim byli: Bolesław Wierzbiański, był też jej pierwszym redaktorem naczelnym, ks. prałat Edward Majewski z Lyndhurst, New Jersey, Bolesław Laszewski z Nowego Jorku, ks. prałat Franciszek Palecki z Filadelfii, Marian Święcicki z Dunellen w New Jersey, o. Michał Zembrzuski z Doylestown w Pensylwanii, oraz Edward Luka z Garfield.

Jest to typowe codzienne pismo polskiej emigracji w Stanach Zjednoczonych, dostarczające informacje z Polski dla środowiska polonijnego. Z uwagi na duże odległości, redagowane i wydawane jest w dwóch miejscach - New Jersey i Nowym Jorku.

Zajmuje największą pozycję na rynku polonijnej prasy oraz jest najbardziej prestiżową polskojęzyczną gazetą codzienną w Stanach Zjednoczonych.

Znajdziemy tam informacje m.in. o spotkaniu Polonijnej Fundacji Kościuszkowskiej z nowojorskim senatorem Charlsem Schumerem w sprawie przyspieszenia działań administracji Stanów Zjednoczonych o bezwizowym ruchu z Polską.

Obok codziennego wydania, „Nowy Dziennik” posiada polskojęzyczny własny program telewizyjny „ndTV”.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.