Facebook Google+ Twitter

Nowy egzamin gimnazjalny. Nauczyciele i uczniowie przerażeni!

Chociaż od kilku lat było wiadomo, że w tym roku zmieni się egzamin gimnazjalny, dopiero teraz CKE opublikowało jego nową wersję. Nauczyciele i uczniowie są zaskoczeni skalą jego trudności.

Pedagodzy biją na alarm. Zmieniła się forma egzaminu i uczniom będzie bardzo trudno o korzystny wynik. Z opublikowanych przez CKE arkuszy wynika, że będą wymagane inne umiejętności niż dotychczas. Problemem jest to, że uczniowie, dopiero kilka miesięcy przed egzaminem dowiedzą się, czego mogą się na nim spodziewać. Poza tym, brakuje arkuszy dla uczniów z dysfunkcjami i przez to nie wiadomo nawet, kiedy gimnazjaliści zobaczą egzamin w nowej formie.

Według nauczycieli, w części humanistycznej, temat rozprawki jest zbyt karkołomnie sformułowany, a pytania dotyczące gramatyki są za trudne. Nauczyciele zwracają też uwagę na problem z fizyką w części matematyczno-przyrodniczej. Wymagana jest znajomość przebiegu wybranych doświadczeń fizycznych, a nauczyciele w różny sposób dokonują ich prezentacji. Może to spowodować, że uczniowie odpowiadający dobrze, ale niezgodnie z kluczem, będą tracić punkty.

Uczniowie są przerażeni, od tego egzaminu zależy ich przyszłość - od liczby punktów uzależnione jest to, do jakiej szkoły średniej się dostaną. Według ich relacji, okazuje się, że to czego uczyli się przez ponad 2 lata, niewiele ma wspólnego z wymaganiami jakie stawia przed nimi nowy egzamin. Szef Państwowej Komisji Akredytacyjnej, profesor Marek Rocki, przyznaje dla portalu gazetaprawna.pl, że egzaminy w nowej formie powinny być publikowane od 2009 roku, tak, by od początku uczniowie wiedzieli co ich czeka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Anna
  • Anna
  • 15.12.2011 23:14

Absolutnie (z całym szacunkiem) nie popieram opinii Pana "nauczyciel praktyk" . W naszej szkole poziom trudności wywołał niemałe zamieszanie. Można przejżec również różne fora, w których opinie większości ludzi zgadzają się ze stwierdzeniem artykułu. Poprzeczka niewątpliwie została podniesiona...
pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
nauczyciel praktyk
  • nauczyciel praktyk
  • 07.12.2011 07:16

Przeczytałem pierwsza stronę artykułu. Prawie wszystkie stwierdzenia o zaskoczeniu nauczycieli i uczniów- to nie prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gim
  • gim
  • 24.11.2011 15:40

W portalu www.testygimnazjalne.com.pl można pobrać ciekawe materiały przygotowujące do egzaminu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.