Facebook Google+ Twitter

Nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy - nieprędko

Ministerstwo Infrastruktury opracowuje nową formułę egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Miała wejść w życie z początkiem stycznia. Obecnie ministerstwo nabrało wody w usta i samo nie wie, kiedy to nastąpi. Ot, prace nad egzaminem trwają.

 / Fot. Robert Kwiatek/Polska Dziennik BałtyckiPrzypomnijmy, że plany Ministerstwa Infrastruktury dotyczące zmiany zasad przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy zelektryzowała latem kandydatów na kierowców. Szkoły nauki jazdy przeżyły szturm adeptów sztuki kierowania pojazdem. Nowy egzamin ma bowiem składać się z ok. 4 tys. pytań, które nie będą ogólnodostępne, jak to jest obecnie. Nie będzie testów wyboru, a ... symulator sytuacji drogowych. Kursant, będzie miał tylko 10 sekund na podjęcie decyzji.

Termin wprowadzenia nowej formuły latem zeszłego roku był planowany na styczeń 2008. Następnie data ta, została przesunięta na wakacje 2008 roku. Jakie są postępy prac i kiedy należy spodziewać się innowacji na egzaminach zapytaliśmy w ministerstwie. – Trwają prace nad nowymi zasadami przeprowadzania części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Obecnie trudno określić termin ich zakończenia – ucina sprawę Teresa Jakutowicz z Ministerstwa Infrastruktury.

Całe zamieszanie m.in. spowodowało gigantyczne kolejki oczekujących na egzaminy.

Czytaj także:
WORD-y nie dotrzymują terminów egzaminów na prawo jazdy
Kolejki na egzaminy w WORD-ach będą się zmniejszać?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.