Facebook Google+ Twitter

Nowy festiwal na polskiej mapie: Warsaw Winter Music Festiwal

Dwie lutowe noce szykują się nadzwyczaj wyjątkowe: warszawski zimowy festiwal przygotował solidną dawkę elektronicznej, klubowej, przyjemnie rozgrzewającej muzyki, która rozbrzmi 22 i 23 lutego w kultowej Soho Factory.

 / Fot. sbtrktOrganizatorzy pomyśleli, że może niektórzy, zamiast pędzić do Zakopanego na narty, wolą zaszyć się w klubowych, zdecydowanie niezacisznych przestrzeniach, i spędzać wieczory na sączeniu drinka i dzikich tańcach przy akompaniamencie dobrej elektroniki. Czemu nie? Jest to jakaś forma sportu, do tego połączona ze sztuką, czyli propozycja doskonała.

Z resztą jeśli komuś zatęskni się za chłodem, będzie mógł przejść się do strefy lodowej, gdzie królować mają rzeźby z logu, igloo i inne dziwne instalacje z udziałem zamrożonej wody. Dla kontrastu, jeśli komuś dzikie harce nie dostarczą dość energii, może się wybrać do strefy ognia (póki co nie wyjaśniono jeszcze, czym tak dokładnie ona jest). Do tego rzecz jasna trochę multimediów, trochę ARCHITEKTURY i ponoć wiele innych - czyli kompleksowa oferta nie do pogardzenia.


Tymczasem muzyczna lista rozrosła się już do godnych rozmiarów - na trzech scenach w ciągu dwóch nocy będzie można zaktualizować sporo wiedzy o tym, co w elektronice słychać ostatnio.

Zapowiedziano już między innymi niekwestionowaną gwiazdę dubstepów, objawienie w tanecznej elektronice, oblicze ukryte za plemienną maską i specjalizujące się w bardzo przyjemnych występach na żywo: SBTRKT. Ten pojawi się na scenie 22 lutego.

Inną ważną gwiazdą będzie Sofa, soulowa rewelacja znad Wisły, oraz Koreless, rodem z Glasgow, uznany za ważne wcielenie 2stepów odwołujących się do nowej elektroniki i lat 80-tych, który ma zagrać swój live show. Ten chłopak ma niespełna 21 lat i chwalą go największe dzienniki, w tym chociażby http://www.guardian.co.uk/music/2011/feb/22/new-band-koreless

Pojawią się także takie perełki, jak polski elektro soul: THE&, projekt chwalony za muzyczną inteligencję i intuicję, a także umiejętność łączenia dźwięków z obrazami.
NOD Projekt, coś na pograniczu bardzo wielu gatunkach o skomplikowanych i nic nie mówiących zazwyczaj nazwach, więc lepiej po prostu samemu posłuchać, AILO, polska twórczyni nubeat, XXNXX - nowy elektroniczny duet z Warszawy, Lanberry, ponoć skuteczna grzałka na stołecznych parkietach, Flirtini, AM Radio, nieokiełznana Olivia Anna Livki, Boy Division, KoVValsky, Adam Bekett, Hungry Models, Skini Patrini, Natural Born Chillers, Last Blush, Divines, By Proxy, Double Trouble, Teezy, DJ Panda, Jealo, Kocurr czy Boogie. A to jeszcze nie koniec ogłoszeń!

Wygląda na to, że spora część polskiej śmietanki pojawi się na scenach Soho w lutym - kto żyw, niech przybywa, warto się dowiedzieć z pierwszej ręki, jak wypadamy i kim są ci wszyscy producenci, DJe i piosenkarze, kryjący się pod tajemniczymi pseudonimami.


Zapraszamy serdecznie!

http://www.wwmf.pl/l - 22 - 23 luty, Warszawa, Soho.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.