Facebook Google+ Twitter

Nowy film Clooneya na Berlinale. "Obrońcy skarbów" nie dorównują "Idom marcowym"?

Na Berlinale pokazano najnowszy film George'a Clooneya, "Obrońców skarbów". I choć gra w nim hollywoodzka śmietanka, m.in. Kate Blanchett czy Matt Damon, film wzbudził mieszane uczucia. Po znakomitych "Idach marcowych" reżyser zdecydował się sięgnąć po inną konwencję i według krytyków, na tym właśnie poległ.

 / Fot. EPA/DANIEL NAUPOLDNa 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale zaprezentowano najnowsze dzieło George'a Clooneya, "Obrońców skarbów". Reżyser napisał również scenariusz do tego filmu oraz sam w nim zagrał.

"Obrońcy skarbów" George'a Clooneya opowiadają o amerykańskich żołnierzach, którzy zostali wysłani do Europy w celu odzyskania dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów w czasie II wojny światowej. Reżyser znakomicie wyczuł moment premiery - niedawno media donosiły o dużej kolekcji obrazów odnalezionej w prywatnym mieszkaniu w Monachium. I choć temat jest nośny i może wzbudzić zainteresowanie, nie wszyscy są zachwyceni filmem Clooneya.

Krytycy zarzucili reżyserowi przede wszystkim schematyczność i chaos. Poszczególne wątki, w których gra hollywoodzka śmietanka (Kate Blanchett, Matt Damon, John Goodman), są dobrze zrealizowane, ale nie tworzą spójnej całości. Według nich, Clooney nie zadbał o odpowiednią dramaturgię i utknął w konwencji, której w kinie już się raczej nie wybiera. Co dla niego nietypowe, zdecydował się na gloryfikowanie chwały amerykańskich żołnierzy - rzecz, której do tej pory nigdy nie robił.

Po znakomitych "Idach marcowych" lukrowani "Obrońcy skarbów" mogą zdziwić fanów kina Clooneya. Może stąd też wynika reakcja krytyków - czego innego się spodziewali po obsypanym nagrodami ostatnim filmie reżysera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.