Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22707 miejsce

Nowy film dla dzieci: „Mikołaj. Chłopiec, który został świętym”

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek zaprasza wszystkie dzieci i rodziców do poznania prawdziwej historii Mikołaja. Krótki, 27-minutowy film animowany, z pełnym dubbingiem, przybliża prawdziwą postać świętego Mikołaja.

Święty Mikołaj / Fot. arch. Menu GroupCzy dzisiejszy wizerunek Świętego Mikołaja jest prawdziwym obrazem tego, jak wyglądał i kim był święty czczony przez chrześcijan w wielu zakątkach kuli ziemskiej? Czy rzeczywiście był jeżdżącym po całym świecie długobrodym staruszkiem, obdarowującym prezentami dzieci z całego świata?Chłopczyk, który został Św. Mikołajem / Fot. arch. Menu Group

Nie każdy wie, że Mikołaj żył wśród ludzi, a jego życie było świadectwem świętości. Mikołaj ponad 1700 lat temu na terenie dzisiejszej Turcji pełnił urząd biskupa miasta Mira. To, co było najważniejsze w jego życiu to pomaganie najbardziej potrzebującym ludziom. Jego hojność i szczodre serce nakazywały mu miłować i wspierać wszystkich biednych ludzi. Przez to stał się symbolem dobroci, a na jego cześć 6 grudnia ogłoszono światowym dniem obdarowywania się prezentami.

Wydawnictwo Promyczek od początku związane jest z dziecięcym zespołem Promyczki Dobra. Jego powstanie wiąże się z wydaniem w 1991 roku pierwszego numeru gazety dziecięcej o tematyce religijnej pod tytułem „Promyczek Dobra”. Do dziś nieprzerwalnie trwa współpraca pomiędzy wydawnictwem i zespołem muzycznym.


Poprzez wydawanie miesięcznika, dystrybucję płyt i założenie radia dla dzieci wspiera ono działalność zespołu. Dzięki temu otwiera dzieciom drogę do rozwoju talentów, daje możliwość samorealizacji, uczy samodzielności i budowania dobrych kontaktów z rówieśnikami. Wsparcie, jakie wydawnictwo daje zespołowi jest nieocenione.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.