Facebook Google+ Twitter

Nowy Jork. Śniadanie wielkanocne u króla Jagiełły

Od 2000 r. red.Janusz Szlechta z "Nowego Dziennika" (Polish Daily News) organizuje śniadanie wielkanocne dla rodaków w Central Park na Manhattanie w Nowym Jorku. Podobnie będzie i w tym roku.

Ubiegłoroczne śniadanie wielkanocne dla rodaków zgromadziło w Parku Centralnym na Manhattanie przeszło 400 osób. / Fot. Nowy DziennikOd 2000 r. red.Janusz Szlechta z "Nowego Dziennika" (Polish Daily News) organizuje śniadanie wielkanocne dla rodaków w Central Park na Manhattanie w Nowym Jorku. Współorganizatorem śniadania wielkanocnego jest artystka Uta Szczerba. Podobnie będzie i w tym roku. Wszystkim sympatykom wiadomosci24.pl - powiedział nam red. Janusz Szlechta z Nowego Dziennika (Polish Daily News) z New Jersey (USA) życzę spokojnych, ale radosnych Świąt Wielkiej Nocy.ja tradycyjnie, Wielkanoc spędzę w gronie rodaków przy pomniku króla Władysława Jagiełły w Central Park na Manhattanie. W
2013 roku była nas na Śniadaniu Wielkanocnym garstka, tylko ponad 400 osób... W ubiegłym roku byli z nami Adam Makowicz i Urszula Dudziak. Oprócz Polaków różnych pokoleń pojawili się reprezentanci Węgier, Gruzji i Ukrainy, przybył na śniadanie wielkanocne także szkocki kobziarz.
Ubiegłoroczne śniadanie wielkanocne na Manhattanie. Na zdjęciu: Urszula Dudziak, współorganizatorka Uta Szczerba, aktorka i Adam Makowicz. / Fot. Nowy DziennikUroczystości organizowane przez red. Janusza Szlechtę i artystkę Utę Szczerbę zaczynają się zgodnie z tradycją katolicką od wspólnej modlitwy, w ubiegłym roku poprowadzili modlitwę paulin o. Michał Czyżewski oraz ksiądz Andrzej Bielecki, później zostaje poświęcone przez księży przyniesione przez rodaków jedzenie, następnie Polacy i przedstawiciele innych nacji składają sobie życzenia świąteczne i przystępują do spożywania święconki. Ma miejsce również wspólne śpiewanie, przeważnie spotkania wielkanocne w Parku Centralnym na Manhattanie, organizowane przez Janusza Szlechtę (Nowy Dziennik) i artystkę Utę Szczerbę kończą się późnym, wielkanocnym popołudniem. Podobną oprawę będzie miało tegoroczne spotkanie rodaków w Nowym Jorku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Redaktor Magdalena Bykowska-Pignard! No tak, te "Śniadania Wielkanocne" w Parku Centralnym w NY, organizowane dla rodaków są rewelacyjnym przedsięwzięciem red. Janusza Szlechty i artystki Uty Szczerby. Zorganizowali już takich "Śniadań Wielkanocnych" piętnaście, a więc obchodzą skromny jubileusz. Gratuluję Pani stoiska Apajte na Warszawskich Targach Książki, w tym roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałam o tych śniadaniach. Opowiadał sam Janusz na Forum wychwalajac elegancję Uty Szczerby i jej przywiązanie do kapelusza na tych wielkanocnych , sławnych już dziś spotkaniach. Ja zapraszam na Warszawskie Targi Książki w maju na stoisko Apajte 14-17 maja, na Stadionie Narodowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.