Facebook Google+ Twitter

Nowy Jork: Tim Burton w MoMa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-22 10:49

Amerykański filmowiec Tim Burton doczekał się nie byle jakiego zaszczytu. W nowojorskim Muzeum Sztuki Wspołczesnej MoMa została dzisiaj otwarta wystawa poświęcona jego twórczości i tak bardzo charakterystycznej wizji świata.

Organizatorzy wystawy w Museum of Modern Art w Nowym Jorku starają się prześledzić cały proces rozwoju osobowości artystycznej Tima Burtona i zrozumieć, jak umiał on wzbogacić hollywodzkie kino o swoje bardzo osobiste wizje artystyczne.

W nowojorskim muzeum zostały pokazane przykłady niezwykłej wyobraźni filmowca. Niektóre z pokazanych eksponatów pochodzą jeszcze z jego wczesnego dzieciństwa, inne zaś związane są z pracą już dojrzałego artysty nad jego najbardziej znanymi filmami.

Na wystawie zgromadzono ponad siedemset rysunków, obrazów, fotografii, lalek, makiet, kostiumów i fragmentów filmów. Te eksponaty są związane między innymi z takimi filmami jak „Edward Nożycoręki", „Batman" i „Marsjanie atakują!"

Wystawa pokazuje, że Tim Burton odchodzi bardzo daleko od tradycyjnego modelu popularnego hollywoodzkiego filmowca, i że kult, jaki go otacza na całym świecie jest w pełni zasłużony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.