Facebook Google+ Twitter

Nowy Katyń – czas wampirów w Donbasie. Zachód przeciera oczy (1)

Raport ONZ i organizacje międzynarodowe potwierdziły fakt łamania praw człowieka i prawa wojennego przez wojska ukraińskie. Ujawniono wstrząsające zbrodnie. To początek zmiany nastawienia światowej opinii publicznej do tych wydarzeń.

Umocniony punkt kontroii drogowej, Nazwy miejsc męczeństwa ukraińskich Rosjan i zapowiedź:

Rozmyślny ostrzał dzielnic mieszkalnych wymierzony w zwykłych ludziOd kilku tygodni Donieck jest pod nieustannym ostrzałem z armat, haubic, moździerzy i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Poniedziałek 6 października był rekordowym dniem; według danych tamtejszych sił bezpieczeństwa w tym nieszczęsnym mieście zabito wtedy 40 cywilów. Ponad 20 domów, tak prywatnych willi jak bloków mieszkalnych zostało wówczas uszkodzonych w wyniku bezpośrednich trafień pociskami artyleryjskimi. Oprócz przypadkowych osób cywilnych zginęli pracownicy służb komunalnych, przygotowujący miasto do sezonu ogrzewczego remontując linie przesyłu gorącej wody. To był najstraszniejszy jak dotąd dzień, ale ludzie giną albo zostają ranni na ulicach Doniecka dzień po dniu. Oto wstrząsający materiał wideo – cała rodzina, małe dzieci na rękach matki, została żywcem spalona na ulicy w samochodzie osobowym. Wstrząśnięci powstańcy wołają: „Poroszenko! Ty wściekły psie!”:Na tym jednak nie koniec. W poniedziałek 20 października rakieta balistyczna typu Toczka U uderzyła w starą dzielnicę przemysłowo-mieszkaniową, wskutek czego zostało rannych około 20 osób cywilnych. Kilka godzin wcześniej inna rakieta tego typu wybuchła na terenie fabryki materiałów wybuchowych, co można uznać za usprawiedliwiony atak na cel o znaczeniu wojskowym. Tak małą ilość ofiar i tylko w postaci rannych należy zawdzięczać głównie temu, że w zachodniej części tego miasta większość cywilów kryje się dniem i nocą w piwnicach i schronach przeciwlotniczych. Nawet jeśli muszą przez to głodować. Przez ukraińską artylerię i korygujących jej ogień obserwatorów leje się deszcz śmierci i zniszczenia na ulice tego miasta. Naturalną odpowiedzią powstańców jest zabijanie ukraińskich żołnierzy korygujących ogień z lotniska międzynarodowego w Doniecku i próby całkowitego wyparcia ich stamtąd.

W republikach ludowych doniecczyzny i ługańszczyzny trwają naprawy zniszczonej przez ukraińską artylerię sieci centralnego ogrzewania. To wyścig z czasem, jako że meteorolodzy zapowiadają nadejście zimy wraz z nocnymi przymrozkami już na koniec tego tygodnia. Rodziny wielodzietne i emeryci zaczęli otrzymywać zapomogi w ubiegłym miesiącu. Udało się uruchomić niektóre zakłady pracy. Najtrudniejsza jest sytuacja w Ługańsku. W czasie krwawych letnich walk ukraińska artyleria celowo niszczyła wszystkie urządzenia komunalne. Większość kotłowni została zburzona do fundamentów. Jedynym wyjściem z powstałej sytuacji są indywidualne instalacje ogrzewcze; od wielu tygodni mieszkańcy wspólnie gromadzą drewno na klatkach schodowych i zabudowują kozy w mieszkaniach, aby nikt nie pozostał bez ogrzewania. Rosjanie są narodem bohaterskim!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Wojna nie przyniesie zmian na lepsze. Jeśli nawet zakończą się działania zbrojne, to po nich pozostaną urazy i pamięć po zadanych ciosach. Bardzo podobał mi się komentarz Pani Jolanta Dyr z dnia 26.10.2014 01:47.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednakowoż: 1) Stalin nie był Rosjaninem, 2) bolszewicy nie pytali społeczeństwa kiedy Lenin przepisał Noworosję (zasiedloną od początku głównie przez wielkoruskich chłopów; wystarczy poczytać np. Kraszewskiego, Wspomnienia Odessy, Jedyssanu i Budzaku) do Ukraińskiej SRR, 3) Kijów jeszcze sto lat temu był miastem z przewagą języka polskiego na ulicach, a obecnie rosyjskiego, 4) Austro-Węgry nie istnieją od ponad stu lat - wielka strata dla Europy - tylko cóż na to poradzić? Zresztą np. Czesi z tego powodu nie rozpaczali i nie rozpaczają, a zdaje się, że mieszkańcy byłej Galicji też nie tęsknią za orłami arcykatolickiego i apostolskiego cesarza, któremu zawdzięczali m. in. słynną rzeź w 1846.

Co do wielkiego głodu na Ukrainie to ocena moralno-polityczna tego wydarzenia jest jasna. Ukraińscy chłopi wypędzali z majątków i rabowali polską oraz rosyjską szlachtę wyobrażając sobie, że po zagrabieniu ziemi, która należała się jej prawowitym właścicielom za zagospodarowanie tych niemal bezludnych ziem i obronę ich mieszkańców przed Turkami i Tatarami, anarchiści albo bolszewicy dadzą im raj na ziemi... Potem nie poparli Petlury idącego do nich z wojskami polskimi, aby dać im własne państwo i raz na zawsze wybawić od wampirów ideologicznych. Wyobrażali sobie, że Lenin to dobry wujaszek, Stalin chłop morowy, a najgorszy wróg to Lachy. Ich krajanie nie zważali na to, co spotkało takich samych ukraińskich chłopów pod butem GPU i NKWD i bez sumienia rżnęli Lachów zamiast połączyć siły przeciw swojemu najgorszemu wrogowi. Na tym tle blednie współczucie dla ofiar własnej głupoty i podłości, których potomkowie wojują teraz tym samym co dziadkowie i pradziadkowie. Piłsudski był zdania, że dla Polaków coś da się zrobić, a z Polakami nic. Odnośnie Rusinów wielkiego stepu obie części tego zdania byłyby negatywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym wiedział jak ten kryzys rozwiązać, to bym pomógł. Jedność państwa można utrzymać, kiedy ludzie starają się być lojalni wobec demokratycznie wybranej władzy. Innej opcji nie ma. Stalina posunięcie zasiedlenia w/w terytoriów obywatelami pochodzenia rosyjskiego oraz pamięć zagłodzenia pięć milionów Ukraińców przez wodza naczelnego bolszewizmu są tam tak żywe, jak nasze o "Katyniu" i są pokłosiem dzisiejszego stanu. Nie zapominajmy, że ci co tam przeżyli, żeby przeżyć, musieli skonsumować własne świeżo narodzone dzieci! Nie znacie tej historii?! Tylko z punktu widzenia Wołynia? Na sprawę trzeba spoglądać z każdej strony, żeby ją dobrze zrozumieć.
Utrzymanie jedności Ukrainy są w interesie lub dosadnie powinny być w interesie Rosji i Zachodu. Rozłam Ukrainy na dwa państwa będzie miało dalekosiężne skutki! No?! I mapa Euro-Azji zmieni się radykalnie.
Teraz myślę, że tego procesu nie da się już odwrócić a "dolewanie oliwy do ognia" oddali możliwość wszelkich pertraktacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tłumaczeniu niemieckim opublikowałem następujący osobisty komentarz:

Es ist für mich aüßerst bedauernswert, dass ich soviel über die Schreckensherrschaft der Bandera-Anhänger im Donezkbecken schreiben muß. Manchmal, als ich von neuen greuelhaften Entdeckungen und Märtyrer-Tod der Unschuldigen erfahre, da breche ich in Tränen aus. Außerdem es ist dabei von den Todesfeinden der vielen Völker, insb. des polnischen Volkes die Rede, die für ihre sog. Heldentaten nie Reue gezeigt hatten. Und jetzt sie tun das alles wieder!

Das ist meine feste Überzeugung nach weder eine Russen-Propaganda noch Verschwörungstheorie, sondern der Alltag der internationalen Politik, die wieder völlig wahnsinnig geworden ist. Es wiederholen sich diese Wahnvorstellungen, die Hakenkreuzler zum Weltkrieg und Vernichtungspolitik drängten, als auch die aüßerst rücksichtslose Machtpolitik des Britischen Weltreichs, des Zarenreiches und der Mittelmächte, die den Ersten Weltkrieg entfessellt hat... Dazu noch Stiilschweigen-Verschwörung wie im Fall des kommunistischen Völkermordes in Indochina und der Greueltaten der sog. schwarzen Nationalisten in 1970ern. Wäre nicht ein kühler Rechner and der Spitze des heutigen Russlands gewesen da hätten wir seit 2014 den Dritten Weltkrieg gehabt. Deswegen auch es ist nötig auf diese Tatsachen nicht mehr Augen zu schließen, sondern: Wehe! zu rufen eher es zu spät wird. Darunter auf Deutsch als Weltsprache.

Tzn.:

Jest dla mnie rzeczą pożałowania godną, że mam aż tyle do pisania o terrortze aji sieją zwolennicy kultu Bandery. Czasami, kiedy dowiaduję się męczeńskiej śmierci niewinnych ludzi zalewam się łzami. Zresztą jest tu mowa o tzw, bohaterskich czynach śmiertelnych wrogów wielu nardodów, a zwłaszcza narodu polskiego, którzy ani razu nie okazali skruchy z ich powodu. Teraz zaś robią znów to samo!

W moim głębokim przekonaniu nie chodzi tu ani o "ruską propagandę" ani o jakąś teorię spiskową. Mamy raczej do czynienia z powrotem politycznego opętania, które popchnęło hitlerówców dpo rozpętania drugiej wojny światowej i polityki wytępienia innych narodów, a także wyjątkowo bezwzględnej polityki Imperium Brytyjskiego, państwa carów i państw centralnych, która rozpętała pierwszą światową... Dochodzi di tego zmowa milczenia, podobna do tej, jaka w latach siedemdziesiątych pokrywała komunistyczne ludobójstwo w Indochinach,a także haniebne wyczyny tzw. czarnych nacjonalistów. Gyby nie to, że na czelłe Rosji stoi wyrachowany gracz mielibyśmy trzecią wojnę światową w 2014. Dlatego też należy przestać zamnykać oczy na te sprawy i wołać: biada! zanim będzie za późno. W tym po niemiecku, bo to język światowy.

Tuszę, że me słowa dojdą przynajmniej do tzw. skrajnej prawicy w Niemczech, która licznie tam publikuje ciekawe materiały o ruchu islamistów-salafitów, który staje się coraz gorszą plagą miast nad Renem i Menem. Mniemam, że ci ludzie dojdą w końcu do władzy, a zatem...

Wracam do pracy ważnej, nadzwyczaj ciekawej i perspektywicznej, która m. in. przełamie zmowę "loży kapciowej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spisek nie spisek, lenistwo czy uprzedzenie, mam na to tylko jedną odpowiedź. Wołam o tych sprawach na cały świat, jak przed chwilą w kolejnym tłumaczeniu na niemiecki, w tym wypadku powyższego artykułu:

http://www.news4press.com/Meldung_856864.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, będę adwokatem diabła. Porównaj te dwa teksty i ich odsłony:

link

link

Sam Rafał nic tutaj nie wskóra. Sprawa jest bardziej skomplikowana niż Ci się wydaje. Ludzie z loży kapciowej mają w nosie wojnę na Ukrainie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale na W24 artykuł o zbrodniach Ukraińców nigdy nie zasłuży za sprawą Rafała na promocję. Tak to osobiste poglądy jednostki wpływają na myślenie ogółu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ave Satan ! Powiedział żołnierz i już wszystko było mu wolno. Przecież on powoduje zło, któremu biernie przygląda się Wszechmogący ( choć widać nie do końca - patrz Szatan)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Donieck i kilka innych miejscowości na obszarach opanowanych przez powstanie ukraińskich Rosjan znów ostrzeliwała zmasowanymi salwami. Na razie nie ma dokładnych danych o ofiarach wśród cywilów. Sytuacja na fronie nadal bardzo daleka od faktycznego zawieszenia broni:

http://antimaydan.info/2014/11/video_svodka_novostej_novorossii_za_31_oktyabrya_1_noyabrya_178279.html

Dość rzeczowo, po rosyjsku i angielsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... rzekł szatan po podpisaniu listy mąk piekielnych dla potępionych na kolejny dzień w piekle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.