Facebook Google+ Twitter

Nowy Konsul Honorowy Luksemburga zaprzysiężony. Wrocław ma kolejną placówkę konsularną

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-22 14:39

21 lutego 2013 r. o godz. 18.00 w Ambasadzie Luksemburga w Warszawie wrocławski prawnik, Krzysztof Bramorski został zaprzysiężony na Konsula Honorowego Luksemburga. Ceremonia połączona z kolacją, wydaną przez Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburg w Polsce, Conrada Brucha, z okazji zaprzysiężenia nowego Konsula, stała się okazją do rozmów na temat wymiany gospodarczej i kulturalnej pomiędzy krajami. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji państwowych oraz korpusu dyplomatycznego.

 / Fot. mat. prasoweGości, wśród których znaleźli się m.in. Ambasador Szwajcarii – Lukas Beglinger, zastępca Ambasadora Niemiec w Polsce – Joachim Bleicker, Senator Alicja Chybicka, Poseł na Sejm RP - Michał Jaros, Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, gen. Mirosław Hermaszewski, powitał Ambasador Luxemburga Conrad Bruch.

Ceremonię nominacji na Konsula Honorowego Luksemburga w Polsce poprowadził Pan Ambasador Conrad Bruch, który przyjmując przysięgę wręczył Krzysztofowi Bramorskiemu akt nominacji. Do głównych zadań Konsula Honorowego należy od tej pory przede wszystkim wspieranie współpracy gospodarczej i kulturalnej oraz zapewnienie obywatelom Luksemburga pomocy i opieki prawnej.

W krótkim przemówieniu nowy Konsul Honorowy, przedstawił plan działań, jakie zamierza podjąć, zarówno w obszarze gospodarczym, naukowym, jak i kulturalnym. Wskazał na wiele elementów, które łączą oba kraje, a przede wszystkim na podobieństwa pomiędzy Dolnym Śląskiem a Luksemburgiem.

Uruchomienie Konsulatu Luksemburga zrodziła potrzeba i liczę, że ta sama potrzeba skłoni przedsiębiorców do aktywnego partnerstwa, a turystów do wzajemnego poznania kultury naszych społeczności. – mówił Konsul Honorowy, Krzysztof Bramorski. Oba miasta mają sobie wiele do zaoferowania. Wrocław to wciąż dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, która chce przyciągnąć inwestorów z różnych krajów – dodał.

Siedziba Konsulatu Honorowego mieścić się będzie we Wrocławiu, przy ul. Rzeźniczej 32-33. Uroczystość oficjalnego otwarcia Konsulatu planowana jest na kwiecień tego roku.

 / Fot. mat. prasoweKrzysztof Bramorski urodził się 3 sierpnia 1971 r. we Wrocławiu. Studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Rheinische Friedrich-Wilhelms Universität w Bonn. Od 2001 r. radca prawny i członek wrocławskiej Izby Radców Prawnych. Specjalista w zakresie prawa gospodarczego, prawa podatkowego i prawa pracy.

Od 2003 r. Partner Zarządzający w Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki, specjalizującej się w doradztwie prawnym i podatkowym dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Jako członek Rady Dolnośląskiej Izby Gospodarczej aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym Dolnego Śląska, stawiając sobie za cel promocję regionu wśród inwestorów zagranicznych. Działalność zawodową łączy z pracą na rzecz mieszkańców Wrocławia. Aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Od roku 2006 organizuje i prowadzi aukcje charytatywne na rzecz dzieci chorych na nowotwory z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Za swoją pracę społeczną otrzymał w 2005 r. Oskara Dziecięcych Serc, zaś w roku 2006 wyróżnienie w konkursie dziennika „Rzeczpospolita” i Uniwersyteckich Poradni Prawnych - Prawnik Pro Bono. W tym samym roku przyznano mu honorowe członkostwo Stowarzyszenia „Nasza Nadzieja”. W 2008 r. Krajowa Rada Radców Prawnych wręczyła mu wyróżnienie „Kryształowe Serce”. W 2010 roku został odznaczony medalem Miłosierny Samarytanin przyznanym przez Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. W tym samym roku Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała mec. Bramorskiemu zaszczytne odznaczenie Order Uśmiechu i tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Krzysztof Bramorski posługuje się językiem niemieckim, włoskim i angielskim.

 / Fot. mat. prasoweWielkie Księstwo Luksemburg, ze stolicą w mieście Luksemburg, jest monarchią konstytucyjną z jednoizbowym parlamentem – Izbą Deputowanych. Głową państwa jest Wielki Książę, posiadający uprawnienia do powoływania rządu i premiera oraz rozwiązywania parlamentu.

Luksemburg stanowi jedno z najważniejszych centrów finansowo-bankowych i spedycyjno-logistycznych na świecie. Do ważnych sektorów gospodarki należy także zaliczyć branżę metalurgiczną, usługi telekomunikacyjne oraz dynamicznie rozwijającą się turystykę biznesową.

Dwustronna współpraca gospodarcza pomiędzy Polską a Luksemburgiem oparta jest na dwóch filarach: wymianie handlowej i zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Największymi inwestorami luksemburskimi w Polsce są m.in: ArcelorMittal.
W Luksemburgu obowiązują trzy języki urzędowe: luksemburski, francuski i niemiecki.

Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburg w Polsce
ul. Słoneczna 15, 00-789 Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przydałby się Unia Narodów na całej planecie... bez granic, książąt itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.