Facebook Google+ Twitter

"Nowy ład organizacyjny państwa" Bogdana Kubika

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-20 10:05

Co się stało z liderami, politykami wielkiego ruchu społecznego, z ich skromnością, solidarnością i empatią względem innych?

 / Fot. Bogdan KubikNowy ład organizacyjny państwa, wbrew tytułowi, nie jest nudnym wykładem akademickim, lecz pełnym ekspresji reportażem o naszym państwie, jego Konstytucji oraz o instytucjach i ludziach władzy.

Z niezliczonych opisów zdarzeń i przytoczonych faktów dowiadujemy się, w jakim państwie żyjemy. Unikatowe propozycje, mocno uargumentowane, dotyczą zmian w kompetencjach władz naszego państwa.

Na tym tle w sposób znaczący wpisuje się nowa rola Senatu jako Izby bezpartyjnej i bezzwiązkowej parlamentu oraz zmiany w wyborze sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, a w przyszłości do Trybunału Stanu i Obrony Państwa.

Pod społeczną rozwagę przekazane zostały propozycje przeprowadzenia bardzo głębokich zmian w zakresie samorządu terytorialnego, ordynacji wyborczej, immunitetu parlamentarnego oraz wielu spraw niezwykle ważnych dla sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania państwa, jak oddzielenie związków zawodowych od partii politycznych i czynnego życia politycznego.

Autor nie unika trudnych tematów. Szczególnie zauważalne jest to w rozważaniach o państwie, partiach politycznych i rozdziale Kościoła katolickiego od państwa oraz o naszych świętach narodowych, Siłach Zbrojnych i pełzającej nienawiści dzielącej nasze społeczeństwo i niszczącej państwo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.