Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2066 miejsce

Nowy magazyn Tikkurila Polska SA powstaje w Dębicy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-05 12:23

Zarząd Tikkurila Polska SA podjął decyzję o inwestycji polegającej na budowie magazynu wyrobów gotowych w Dębicy. Aktualnie Centrum Logistyczne firmy zlokalizowane jest w Łodzi.

„W celu rozważenia zasadności takiego rozwiązania dokonaliśmy szczegółowych analiz technicznych i finansowych” – mówi Aleksander Truszczyński, Prezes Zarządu Tikkurila Polska SA. „Ocena projektu wykazała, że zmiana lokalizacji magazynu będzie opłacalna z ekonomicznego punku widzenia, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na działania operacyjnie nie tylko w zakresie logistyki, ale także produkcji” – dodaje.
Umieszczenie magazynu bezpośrednio przy głównym budynku produkcyjnym pozwoli firmie uniknąć wysokich kosztów związanych z wewnętrzną logistyką oraz nakładem pracy wynikającym z dodatkowych transportów, załadunków i rozładunków. Nowa lokalizacja magazynu umożliwi także optymalizację zapasów oraz przyczyni się do usprawnienia systemu przypływu towarów od producenta do konsumenta, co zaowocuje podniesieniem poziomu obsługi klienta.
Inwestycja rozpoczęła się kilka dni temu. Jej zakończenie planowane jest na 31 lipca 2015 r., zaś przeniesienie operacji logistycznych nastąpi we wrześniu 2015 r.
”Mamy świadomość, że podjęta decyzja oznacza dużą zmianę dla firmy, ale też jest szczególnie trudna dla pracowników CL w Łodzi. Dlatego analizując projekt - w ciągu ostatnich miesięcy – kilkakrotnie spotykaliśmy się z pracownikami magazynu w Łodzi, aby znaleźć wspólne, jak najlepsze dla wszystkich rozwiązania” – mówi Bogusław Gulczyński, Dyrektor ds. Supply Chain. „Było dla nas oczywistym, że w przypadku przeniesienia magazynu firma nie pozostawi pracowników z Łodzi i ich rodzin bez odpowiedniego wsparcia i dokona wszelkich starań, by skutki tej decyzji były dla nich jak najmniej odczuwalne” – dodaje Bogusław Gulczyński.

W rezultacie każdy zatrudniony obecnie w Centrum Logistycznym w Łodzi otrzymał propozycję przejścia do Dębicy i kontynuowania pracy na co najmniej równym stanowisku.
Ponadto Zarząd firmy opracował system wsparcia obejmujący dwa pakiety: jeden dla pracowników, którzy zdecydują się przyjąć ofertę, przewidujący pomoc organizacyjną, logistyczną i finansową, mającą ułatwić przeprowadzkę oraz aklimatyzację w nowym miejscu, drugi dla tych, którzy pozostaną w Łodzi, przewidujący wsparcie, refundację kosztów ewentualnego przekwalifikowania i – w miarę możliwości - pomoc w znalezieniu nowej pracy.

(Agnieszka Sałkowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.