Facebook Google+ Twitter

Nowy minister środowiska wybrany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 20:33

Jest nowy minister środowiska. Lech Kaczyński nominował na to stanowisko profesora Politechniki Warszawskiej, eksperta w dziedzinie oddziaływania inwestycji infrastrukturalnych na środowisko, Andrzeja Kraszewskiego.

Prezydent podkreślił, że odchodzący po dwóch latach z urzędu Maciej Nowicki bardzo dobrze pełnił swą funkcję. Zauważył, że zmiany w składzie gabinetu to jednak "rzecz normalna".

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczył premier Donald Tusk podziękował Lechowi Kaczyńskiemu za tę możliwość. Odchodzącego Macieja Nowickiego nazwał "wybitnym ministrem". Przypomniał, że profesor Nowicki zgodził się w chwili formowania rządu przyjąć tekę najdłużej na dwa lata.

Andrzej Kraszewski powiedział, że od jutra wypowiada wojnę szarej strefie w ochronie środowiska. Nowo mianowany minister zacznie też urzędowanie od przyjrzenia się stanowi negocjacji dotyczących sprzedaży uprawnień do emisji CO2. Wygospodarowane przez Polskę nadwyżki chętnie kupią Hiszpania i Irlandia oraz inne kraje, którym skończyły się limity wyznaczone przez protokół z Kioto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.