Facebook Google+ Twitter

Nowy numer "Federalistki" poświęcony zagadnieniom reprezentacji

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ukazał się numer 9 (1/2012) „Federalistki”, specjalny, poświęcony głównie zagadnieniom skutecznej reprezentacji 3. sektora.

 / Fot. OFOPWydawnictwo nosi tytuł „3-ci sektor nie z tej ziemi. Poradnik reprezentanta” i stanowi pokłosie zakończonej niedawno Szkoły Reprezentacji NGO, prowadzonej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.

Zajęcia w „akademii reprezentacji” trwały od jesieni 2011 r. do maja 2012 r. W 4. stacjonarnych sesjach szkoleniowych uczestniczyło 40 liderów z 39 organizacji pozarządowych z 15 województw. Zajęcia trwały około 60 godzin,
obejmowały wykłady, warsztaty i spotkania z działaczami obywatelskimi. Praca koncentrowała się w 3 grupach zajmujących się kwestiami kultury, ekonomii społecznej i Europejskimi Funduszami Społecznymi.

- Przedstawiciele organizacji pozarządowych często spotykają się z reakcjami zdziwienia i niezrozumienia. Robią cos, czego nikt od nich nie wymaga, i nie robią tego, choć oczywiście często podejrzewa się, że mają w tym jakiś swój prywatny interes, dla własnej korzyści. Więcej, poświęcają swój czas, swoje pieniądze na coś, co uważają za słuszne – czytamy we wstępie ”Od redakcji”.
Szkoła Reprezentacji NGO w założeniu wspierała społecznikowskie pasje owych „hobbystów” działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i demokracji uczestniczącej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.