Facebook Google+ Twitter

Nowy odrzutowiec USA przeleci z Nowego Jorku do Londynu w godzinę

Niezapomniany wokalista i twórca tekstów grupy rockowej The Doors, Jim Morrison – mówił, że każdy dzień jest podróżą przez historię. Naukowcy chcą, aby była ona coraz szybsza i szybsza. Amerykanie są na dobrej drodze ku tej idei.

Amerykańska armia przeprowadziła test bezzałogowego odrzutowca o nazwie Waverider, który po pozytywnych doświadczeniach, będzie osiągał prędkość około 7 tys. km na godzinę – podała stacja BBC, na którą powołuje się portal gazeta.pl.

Odrzutowiec Waverider to ponaddźwiękowy samolot o kryptonimie X-51A, mający służyć armii USA, a w bliskiej przyszłości także lotnictwu cywilnemu. Ma dzięki ogromnej prędkości pokonywać odległość z Nowego Jorku do Londynu w niecałą godzinę.

Test nowej "hiperszybkiej" maszyny odbył się nad Pacyfikiem. Prototyp samolotu Waverider, został wyniesiony w górę przez bombowiec B-52 na wysokość ponad 15 km. Następnie odłączono go od bombowca i tajemniczy X-51A Waverider zaczął swój samodzielny lot.

Miał osiągnąć prędkość 7 tys. km na godzinę, czyli sześć razy większą od prędkości dźwięku. Nie wiadomo jednak, czy osiągnął. Musimy poczekać na informację wojskowych. Po 5 minutach lotu prototyp Waveridera spadł do oceanu. Poprzedni podobny test, wykonany rok temu, zakończył się niepowodzeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.