Facebook Google+ Twitter

Nowy Orlean. Krajobraz po huraganie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 07:17

Nowy Orlean nie ucierpiał w wyniku huraganu Gustaw, który przeszedł wczoraj nad południowym wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie władze nie oceniły jeszcze strat, jakie żywioł spowodował w zachodniej części Luizjany.

Gustaw uderzył w amerykańskie wybrzeże ponad 100 kilometrów na zachód od Nowego Orleanu. Znajdują się tam głównie niewielkie osady rybackie oraz miasteczka obsługujące platformy wiertnicze ropy naftowej. Ocena zniszczeń, jakie Gustaw spowodował w tych miejscowościach, może zabrać kilka dni. Na razie władze Luizjany poinformowały o 7 ofiarach śmiertelnych huraganu. Wszystkie te osoby zginęły w wypadkach samochodowych. Około miliona domów pozbawionych jest prądu.

Minionej nocy Nowy Orlean nadal był zamkniętym miastem - obowiązywała tam godzina policyjna. Najprawdopodobniej już dziś mieszkańcy Nowego Orleanu będą mogli wrócić do domów.
Przed uderzeniem Gustawa wybrzeże Luizjany opuściło 2 miliony osób. Trafiły do moteli i schronisk w okolicznych stanach.

Obecnie Gustaw nie jest już huraganem, ale tropikalnym sztormem. Dziś opuści Luizjanę i przesunie się nad Teksas. Bedą mu jednak wciąż towarzyszyły intensywne opady deszczu.

Amerykańscy meteorolodzy kierują teraz swoją uwagę na huragan Hanna, który w przyszłym tygodniu dotrze do Georgii i Południowej Karoliny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.