Facebook Google+ Twitter

Nowy Orlean przetrwał huragan Isaak

Nowy Orlean przetrwał Isaaka, a straty są o wiele mniejsze niż się spodziewano.

Issak / Fot. Scann/ Magda KalkowskaWody Missisipi zostały wtłoczone w głąb lądu przez słone fale zatokowe, wlewające się przez jej ujście. Rzeka podniosła się w stolicy Luizjany o 2,4 metry. Gdy 7 lat temu szalał tu huragan Katrina, woda miała w tym miejscu 2, 7 m. Woda w innych rzekach przybrzeżnych opadała się i podnosiła, ale jest to zjawisko, które towarzyszy, podczas przechodzenia huraganów.

Przypomnijmy, jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Isaak spustoszy Nowy Orlean. Stacja BBC podawła, że na skutek uderzenia huraganu "ponad 200 tys. budynków w Nowym Orleanie i okolicach jest pozbawionych prądu".

USA. Huragan Isaac nabiera sił zmierzając w rejon Nowego Orleanu

Zdjęcie zrobione z samolotu, który znajdował się wewnątrz huraganu Isaak / Fot. NASA/NOAA/ materiały prasoweDo terenu wybrzeża Zatoki Meksykańskiej dotarła już fala powodziowa. NHC poinformowało, że istnieje duże zagrożenie sztormowe dla północnych wybrzeży Zatoki Meksykańskiej, a w Luizjanie fale mają aż 3 metry wysokości.

Isaac stał się huraganem. Stan wyjątkowy nad Zatoką Meksykańską

Także w Missisipi obowiązuje "stan klęski żywiołowej" - donosi wp.pl. Amerykańskie służby ratownicze są cały czas w stanie gotowości. Ponad 4 tys. żołnierzy z Gwardii Narodowej i 48 łodzi ratowniczych stacjonuje wokół Nowego Orleanu.

NASA/ Isaak / Fot. NASA/ IsaakBezzałogowe samoloty Global Hawk pomogą ustalić siłę i kierunek huraganu
W odległości ok. 100 km na południowy wschód od Nowego Orleanu, przez szczelnie zabezpieczone wały przeciwpowodziowe przelała się woda. W rejonie, gdzie wcześniej uderzył huragan Isaac, nadal pada bardzo obfity deszcz. Taką informację podały lokalne media.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.