Facebook Google+ Twitter

Nowy ośrodek sportowy powstanie na warszawskich Bielanach

Przy Zespole Szkół Sportowych nr 50, przy ul. Lindego 20, być może już w przyszłym tygodniu otworzy się nowy obiekt. Na jego wyposażenie złożą się: basen, hala sportowa, siłownia i fitness. Burmistrz, dzielnicy, Rafał Miastowski, twierdzi że to początek modernizacji.

 / Fot. Hiuppo  GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PL_Warsaw_bielany_location.svgNa przybasenowej widowni będzie mogło zasiąść 250 osób., natomiast hala sportowa będzie posiadała 198 miejsc. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dolnej kondygnacji budynku znajdzie się hala sportowa z boiskiem, przystosowanym do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu (halowej piłki pięcioosobowej). W kompleksie będzie można potrenować na siłowni i sali do ćwiczeń fitness.

- Ośrodek jest w trakcie odbioru, wyposażania i wydawania pozwoleń na użytkowanie - powiedziała Anna Szymczak-Gałkowska, dyrektor Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Kompleks co prawda ma służyć głównie szkolnej dziatwie, ale popołudniami będą mogli korzystać z niego mieszkańcy dzielnicy. Nie ma jeszcze informacji o cenach biletów wejściowych na teren obiektu. Ma być on czynny od godziny 6 do 22.

 / Fot. Rufino Uribe  Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Competition_swimming_pool_block.jpgBurmistrz dzielnicy Bielany chwali się, że jest to jedna z większych tego typu inwestycji przy szkołach. Powierzchnia przekracza 1200 mkw. powierzchni. Zatrudnienie na miejscu znajdzie ponad 30 osób.

To dopiero pierwszy etap modernizacji Zespołu Szkół Sportowych. Kolejnym wg burmistrza ma być budowa internatu i przebudowa budynku szkolnego. Planowane jest również wybudowanie trzypoziomowej hali sportów walki.

Za budowę obiektu odpowiedzialna jest firma Budimex z Warszawy. Dzielnica pokryła koszt inwestycji, który wyniósł ponad 23 mln zł.


na podst. Życia Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.