Facebook Google+ Twitter

Nowy plan na oddłużenie szpitali

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-09 07:18

Minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawi nowe zachęty dla powiatów i gmin, aby te zechciały przekształcać szpitale w spółki - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak dowiedziała się gazeta resort zdrowia zaproponuje trzy modyfikacje planu B. Pierwsza ma polegać na tym, że o dwa lata, do końca 2013 roku zostanie wydłużony czas na przekształcenie szpitala w spółkę. Druga przewiduje, że samorządy będą mogły z rządowych pieniędzy spłacić nie tylko długi, ale także kredyty zaciągnięte w latach 1999-2008, o ile były one przeznaczone na remonty czy zakup sprzętu dla szpitala.

Według trzeciej - do planu będą mogły przystąpić także te samorządy, które już skorzystały z rządowej dotacji, a miały zaciągnięte kredyty, których rządowa pomoc nie mogła pokryć - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zdaniem eksperta Związku Powiatów Polskich propozycje te mogą spowodować, że zainteresowanie planem B będzie większe. Jednak inni przedstawiciele powiatów oceniają, że to wciąż za mało, żeby zachęcić tych najbardziej niezdecydowanych do przekształcenia szpitali w spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.