Facebook Google+ Twitter

Nowy plan Putina: wydrenować resztę świata z mózgów

Autorytarny szef państwa rosyjskiego zdaje sobie sprawę z jego dwóch głównych słabości: zapóźnienia technicznego i zbyt małej liczby ludności. Postanowił złapać byka za rogi i rozwiązać oba te problemy naraz.

Drenaż mózgów jako jedna z recept na supermocarstwo


Jeśli XX wiek nazywa się amerykańskim stuleciem, to jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy było zjawisko określone jako drenaż mózgów (ang.: brain drain). Wskutek polityki Hitlera oraz drugiej wojny światowej w USA pojawiło się wielu wybitnych specjalistów z Europy. Byli wśród nich m.in. Albert Einstein oraz cały szereg współpracowników Projektu Manhattan (budowy pierwszej bomby atomowej) i twórcy bomby wodorowej.

Klęska Trzeciej Rzeszy otworzyła pole do dalszych działań tego rodzaju (wspomnijmy choćby Wernera von Brauna). Wydarzenia drugiej połowy XX wieku dostarczały kolejnych okazji do tego, aby sprowadzić do Stanów Zjednoczonych na pobyt stały naukowców i innych poszukiwanych przez amerykańską gospodarkę specjalistów z zagranicy, tworząc im idealne warunki życia i pracy.

Prawdziwymi gratkami okazały się: 1) Polityka administracyjnego zamrożenia płac oraz zbójeckich podatków od dochodów osobistych, stosowana przez rządzących Wielką Brytanią Partię Pracy i zsocjalizowanych konserwatystów w latach 1945-79. 2) Ograniczenia i szykanowanie stosowane przez ekipę Breżniewa wobec mniejszości żydowskiej w ZSRR.

Plan Putina


13 czerwca Włodzimierz Włodzimierzowicz podpisał dokument wagi państwowej w formie nieznanej w innych państwach. Koncepcja państwowej polityki migracyjnej Federacji Rosyjskiej na okres do roku 2025 to na dobrą sprawę ani dekret ani projekt ustawy, ani też rozporządzenie, czy też zbiór rozporządzeń władzy wykonawczej. Chcąc określić to w języku politycznym, trzeba to nazwać wytycznymi szefa państwa, na podstawie których jego kancelaria i rząd federalny mają opracować projekty nowych ustaw oraz zmian w już istniejącym ustawodawstwie.

Streszczając ten rozwlekły dokument w kilku zdaniach... W ciągu kilku najbliższych miesięcy mają ulec radykalnej zmianie na lepsze warunki, na jakich odbywa się wymiana osób uczących się w szkołach średnich i na studiach, wykładowców oraz wszelkiego rodzaju pracowników o wysokich lub szczególnie poszukiwanych kwalifikacjach między Rosją a zagranicą. Państwo ma tworzyć jak najlepsze warunki do wysyłania swojej młodzieży do szkół za granicą.

Jednocześnie cudzoziemcy o ww. kwalifikacjach mają otrzymać jak najlepsze warunki długoterminowej pracy w Rosji, sprowadzenia rodziny, miejscowe ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne, zasiłki na dzieci, a jeśli tego zapragną, ułatwienia w otrzymaniu rosyjskiego obywatelstwa. W ciągu najbliższych trzynastu lat planuje się pozyskać tą drogą cztery miliony nowych mieszkańców oraz znacznie zmniejszyć brak równowagi w dziedzinie rozwoju gospodarczego między europejską a azjatycką częścią państwa.

Inna część tego dokumentu dotyczy bowiem migracji wewnętrznych. Premiowani będą (m.in. wybudowanym przez państwo, spłacanym w wielu niskich ratach mieszkaniem) ci, którzy zechcą wyjechać na stałe na Syberię i Daleki Wschód.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirek K
  • Mirek K
  • 18.06.2012 19:41

@analityk -- to prawda co piszesz .Rosja zrobi wszystko by wywrócić świat do góry nogami! Zdestabilizować rozwalić i ugrać jak najwięcej dla siebie; to metody Putina i jego poprzedników!

Komentarz został ukrytyrozwiń
analityk
  • analityk
  • 18.06.2012 18:12

Za późno! Wobec niskiej ceny gazu/ropy na "spotach" do końca roku skończą się rezerwy dewizowe Rosji. Rosja "potrzebuje" natychmiastowego działania we wprowadzaniu zamętu w świecie; uważajcie na rurociągi (wybuchają!), wysoko postawione osobistości, wręcz wszystko co da się zniszczyć sabotażem. Celem: zwiększenie ceny ropy; obecnie przy ok. $100 za baryłkę wydobycie nie jest opłacalne w Rosji (jeszcze 7 lat temu było to ~$65, ale Rosja "przespała" swoją szansę na rozwój). Pozostaje: mordować, gwałcić, oszukiwać, skłócać, ... szczególnie wszędzie tam gdzie są szyby i rurociągi. UWAGA NA DYWERSANTÓW ZE WSCHODU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.