Facebook Google+ Twitter

Nowy plan sprzedaży stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 17:06

Zatwierdzono nowy plan sprzedaży majątku Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp z o.o. - poinformowała w komunikacie Agencja Rozwoju Przemysłu. Zgodnie z oświadczeniem licytacja Stoczni Gdynia odbędzie się 26 listopada 2009, a akładu w Szczecinie dzień później.

Tym razem regulamin sprzedaży majątku będzie bardziej restrykcyjny. Na trzy dni przed podpisaniem umów przedwstępnych na koncie Zarządcy Kompensacji musi znaleźć się pełna kwota za wylicytowany składnik majątku stoczni lub muszą zostać przedstawione bezwarunkowe gwarancje bankowe w tym zakresie. Gwarancje bankowe będą podlegały weryfikacji. Jak wyjaśnia Agencja - ma to zapobiec sytuacji, w której dana firma wpłaciła wadium i wygrała licytację, ale następnie nie przystąpiła do podpisania umów ostatecznych.

Ponadto nowy regulamin przewiduje, że wszyscy uczestnicy przetargów, którzy złożyli ważne oferty na zakup poszczególnych składników majątku, będą związani tymi ofertami.

Drugie postępowanie przetargowe jest możliwe dzięki decyzji Komisji Europejskiej, która zezwoliła Polsce na przedłużenie procesu sprzedaży stoczni do końca 2009 roku.

"Wierzymy, że w postępowaniu tym wyłonieni zostaną inwestorzy, którzy na zakupionym majątku stoczniowym rozpoczną w krótkim czasie działalność gospodarczą. Liczymy na to, że pozwoli to byłym pracownikom stoczni znaleźć zatrudnienie na terenach stoczni, nawet jeśli nie wszyscy z nich znajdą pracę w odtworzonym przemyśle stoczniowym" - napisał w komunikacie Wojciech Dąbrowski, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Do 17 sierpnia pieniądze za majątek Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińska Nowa Sp z o.o. miał wpłacić katarski inwestor prywatny Particulier Fonds Greenrights, który wygrał przetarg na te aktywa. Do transakcji jednak nie doszło. Nie udało się też sprzedać aktywów innemu inwestorowi - katarskiemu funduszowi Qatar Investment Authority.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.