Facebook Google+ Twitter

Nowy pociąg SKM na warszawskich torach

Po miesiącach oczekiwań w trasę rusza 19WE - supernowoczesny pociąg linii Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nowy "pociąg-torpeda" jeszcze w nowosądeckiej fabryce. / Fot. NewagPodawano, że w marcu. Termin dostawy przesunięto na kwiecień i wreszcie warszawiacy doczekali się dostawy nowego taboru. Piątek, dziewiątego kwietnia, to znany od dawna przez większość pasażerów termin ostateczny. Pierwsza z czterech "torped" wyprodukowanych przez nowosądecki "Newag", o 12:52 ruszy z Dworca Wschodniego do Pruszkowa.

Wcześniej jednak czeka go oficjalna prezentacja. Odbędzie się ona o 12.10, również na stacji startu. Przewodniczyć uroczystości będą: pani prezydent m.st. Warszawy- Hanna Gronkiewicz-Waltz, szef Zarządu Transportu Miejskiego- Leszek Ruta i prezes "Newagu"- Zbigniew Konieczek.

Nowy pociąg ma 84,5 m długości. W przełożeniu na dzisiejsze standardy odpowiada to czterem wagonom, jednak skład będzie jednoprzestrzenny (pasażer będzie w stanie przejść podczas jazdy z przodu na tył i odwrotnie). W środku zmieści się 700 osób przy zastosowaniu normy: pięć osób na metr kwadratowy. W praktyce pasażerów może być ponad tysiąc.

Każdy pojazd wyposażono oczywiście w klimatyzację i monitoring. Nowością w pociągach SKM jest ustawienie foteli. Większość z nich umiejscowiono na wzór tych z warszawskiego metra- wzdłuż okien. Wielu pasażerów ucieszą też automaty biletowe, zamontowane po dwa na środku wagonu.

Kolejne trzy pociągi 19WE powinny dotrzeć do stolicy do czerwca. Koszt całej inwestycji to 87,2 mln zł.

Źródło: www.zw.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.