Facebook Google+ Twitter

Nowy pomysł rządu na drogi. Ekpresowe zamiast autostrad?

Jak donosi RMF FM rząd ma nowy plan przyspieszenia budowy dróg na Euro 2012. Głównym założeniem jest budowa dróg ekspresowych zamiast planowanych wcześniej autostrad...

Negocjacje z właścicielami koncesji ciągną się w nieskończoność. Podczas rozmów prywatne firmy są na wygranej pozycji, bo kilka czy kilkanaście lat temu rząd obiecał im, że wybudują autostradę, jednak dopiero teraz negocjuje, na jakich warunkach - podaje radio RMF FM.

Reporter radia Paweł Świąder nieoficjalnie ustalił, że rząd PO nie odbierze przyznanych koncesji w obawie przed odszkodowaniem. Zostawi firmy z koncesjami, a w wytyczonych korytarzach dla autostrad wybuduje drogi ekspresowe.

Jeśli państwo wybuduje trasy szybkiego ruchu, to nie trzeba będzie płacić właścicielom koncesji za autostrady. Umowy zapewniają im bowiem pieniądze od państwa za dostępność tych tras - 400 mln zł rocznie przez 35 lat, bo na tyle przyznano koncesje.

Jak podaje RMF FM, sprawa dotyczy odcinków A1 z Grudziądza do Torunia, ewentualnie do Łodzi oraz A2 z Nowego Tomyśla do zachodniej granicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.