Facebook Google+ Twitter

Nowy pomysł rządu. Na Euro 2012 pojedziemy drogami "przejezdnymi"

Wiadomo już, że przed Euro 2012 nie uda się wybudować wszystkich zaplanowanych odcinków autostrad i dróg ekspresowych. Rząd znalazł na to receptę. Chce wprowadzić nową kategorię dróg: drogi przejezdne. W ten sposób będzie można np. poruszać się autostradą A2, choć nie będzie na niej wierzchniej warstwy asfaltu tzw.warstwy ścierającej.

 / Fot. Harvard/wikimedia/CC-BY-SAPomimo wcześniejszych zapowiedzi Ministerstwa Transportu i GDDKiA, że nie będzie problemu z komunikacją drogową między miastami - gospodarzami Euro 2012, wiadomo już że niektóre odcinki dróg ekspresowych i autostrad nie zostaną oddane do użytku.

Na trasie S5 Gdańsk - Poznań - Wrocław oddany zostanie tylko jeden 35-kilometrowy odcinek Gniezno - Poznań. Trasą S8 Warszawa - Wrocław można będzie bezproblemowo dojechać jedynie do Piotrkowa Trybunalskiego. Fragmenty autostrady A4 prowadzącej na Ukrainę, między Brzeskiem a Przemyślem mogą być nadal w budowie. Na trasie A1 Warszawa - Gdańsk nie uda się wybudować odcinka do Torunia, a na A2 między Warszawą a Strykowem może zabraknąć warstwy ścieralnej - informuje dziennik gazetaprawna.pl.

Ministerstwo Transportu, na pięć miesięcy przed Euro 2012 nie potrafi powiedzieć, jakie odcinki dróg będą gotowe. Nieoficjalnie resort twierdzi, że lista dróg "przejezdnych" może być znana dopiero pod koniec maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

qubx2096
  • qubx2096
  • 26.01.2012 08:49

Cieszę się ,że w Polsce buduje się tyle dróg , obwodnic [ za PiS oddano 0,7 km autostrad i Kaczyński przecinał wstęgę] krytykanci pisowscy możecie tylko zazdrościć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia się ucieszy, że za ich forsę budujemy twory drogopodobne i w ramach dobrego samopoczucia grzecznie poprosi o zwrot pieniędzy. Ponadto ubezpieczyciele także ucieszą się, że będą mieli pretekst do niewypłacania pieniążków za wypadki na takich duktach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bałaganiarze z PO z Tuskiem na czele nie potrafią budować dróg. Ten rząd jest skończony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
E
  • E
  • 25.01.2012 19:29

Bardzo dobry pomysł , na stadiony w Austrii szło się przez pola kukurydzy i nikt nie rwał szat. @ Czarcia łapa przecież @ Kowalski to zagorzały fan PiS-u. Dla niego im gorzej tym lepiej. Polska i opinia o niej to Himalaje intelektu , o co prosisz ? Nie skuma ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pisze z  "Czarcia Łapa"Lubl
  • Pisze z "Czarcia Łapa"Lubl
  • 25.01.2012 18:35

@ Tomasz Kowalski
cytat z twoich słów "znając polskie realia tak może się stać z przejezdnymi drogami, które po wyjeździe piłkarskich kibiców będą budowane i remontowane w nieskończoność."
OBUDŹ SI Ę to nie jest PRL !!Właśnie teraz w tej Rzeczpospolitej obalamy wszystkie wredne o nas opinie i stereotypy .Tak gadali o nas zaborcy , później nieco się zmieniło w PRL , gdy byliśmy krajem zrujnowanym po II wojnie światowej i biednym ,a i tak budowaliśmy bardzo dużo .Teraz nas w Europie cenią za :pracowitość , rzetelność , wszechstronność .Trochę już w życiu pracowałem za granicami Polski i wiem ,że pisze prawdę .Wystarczy posłuchać co o nas mówią młodzi Europejczycy i pracodawcy z tych państw!
@ Tadeusz Kowalski nie wpisuj się w retorykę wrogów tej III Rzeczypospolitej Polski tak jak to robi Jarosław Kaczyński i jego zwolennicy!OK?!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 25.01.2012 18:24

Bardzo dobra decyzja , bo lepiej poruszać się nawet z prędkością około 70-90 km/ h, niż nie mieć możliwości w ogóle się przemieszczać własnym samochodem .Mistrzostwa Europy w piłce kopanej się skończą a droga już w pełni zrobiona będzie służyć przez kilkadziesiąt lat .I to się liczy najbardziej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.