Facebook Google+ Twitter

Nowy Port - Moja dzielnica

Wakacje w gdańskim Nowym Porcie wcale nie muszą być nudne. Warsztaty plastyczne, fotograficzne, muzyczne i rękodzieła i wiele innych propozycji. W ramach programu rewitalizacji Nowego Portu powstał cykl warsztatów twórczego myślenia.

- Nasza inicjatywa ma charakter edukacyjny poprzez sztukę – mówi organizatorka Maria Dembek.

Jestem zaskoczona atmosferą panującą w Nowym Porcie, ludzie mają tutaj poczucie odrębności. Projekt "Pod lupą wyobraźni" to cykl warsztatów przygotowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Fundacji Nasza Przestrzeń. Warsztaty zostały przygotowane z myślą nie tylko o dzieciach, ale młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się na terenie Nowego Portu w ramach rewitalizacji dzielnicy. Uczestnicy zajęć pod okiem polskich i zagranicznych artystów będą szukali swoich własnych inspiracji artystycznych, rozwijali zdolności, uczyli się współpracy, dzielili własnymi doświadczeniami. Warsztaty promują aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym w oparciu o prawa człowieka.

W ramach warsztatów będzie można własnoręcznie zbudować instrument muzyczny i na nim zagrać, sfotografować rodzinę bliską i daleką oraz przygotować własną mapę najciekawszych miejsc w Nowym Porcie.

- Wszystkie zajęcia są bezpłatne – opowiadał Robert Dukowski z Fundacji Nasza Przestrzeń. Warsztaty zwieńczy wystawa fotografii Piotra Połoczańskiego, dokumentująca działania CSW Łaźnia 2 na terenie Nowego Portu, życie dzielnicy oraz jej mieszkańców.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.