Facebook Google+ Twitter

Nowy prezes PZPN - Zbigniew Boniek! Przeczytaj zapis relacji LIVE

Zbigniew Boniek został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Wygrał zdecydowanie, osiągając bezwzględną większość głosów już w drugiej turze.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiNowego szefa związku wybierało 118 delegatów. W wyborcze szranki stanęli Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Edward Potok, Stefan Antkowiak i Zdzisław Kręcina.

Przeczytaj też: Boniek, Kosecki, a może... Kręcina? Poznaj kandydatów na prezesa PZPN


Do wygranej w pierwszej turze potrzebna była bezwzględna większość (50 proc. plus 1) oddanych i ważnych głosów. Do każdej nastepnej tury przystępowano bez kandydata, który otrzymał najmniejszą ilość głosów w poprzedniej. Skończyło się na tym, że z dalszej rywalizacji odpadł tylko Stefan Antkowiak. Zbigniew Boniek wygrał już w drugiej turze zostawiając daleko w tyle trzech kontrkandydatów. Dużym rozczarowaniem zakończyły się wybory dla Romana Koseckiego, który uzyskał w obu turach tylko kilka głosów więcej od Zdzisława Kręciny.

Nowi wiceprezesi to: Roman Kosecki (ds. szkoleniowych), Marek Koźmiński (ds. zagranicznych), Eugeniusz Nowak (ds. organizacyjno-finansowych), Jan Bednarek (ds. piłki amatorskiej) i Bogusław Biszof (ds. piłki profesjonalnej). Kosecki zapowiedział, że nie złoży mandatu poselskiego, ponieważ kontakty z Ministerstwem Sportu mogą mu się przydać.

Relacja LIVE


19.43 Także Kosecki, Koźmiński i Nowak zostają zatwierdzeni na swoje stanowiska przez delegatów. Na tym kończymy naszą relację i dziękujemy za razem spędzony dzień.

19.41 Tymczasem Jan Bednarek obejmuje stanowisko wiceprezesa ds. piłki amatorskiej (89 głosy "za"), a Bogusław Biszof ds. piłki zawodowej (84).

19.37 Propozycje Zbigniewa Bońka na wiceprezesów: Roman Kosecki (ds. szkoleniowych), Marek Koźmiński (ds. zagranicznych), Eugeniusz Nowak (ds. organizacyjno-finansowych).

19.27 Już za chwilę mają zacząć się dalsze wybory. Do wyboru wiceprezesa PZPN lub członka zarządu wymagana jest większość bezwzględna.

19.06 Ryszard Niemiec: "Wiele rzeczy zaniedbywaliśmy przez wiele lat." Szef Małopolskiego ZPN apeluje o zbudowanie "moralnego koścca" w środowisku piłkarskim. "Gdzie byśmy byli, gdyby nie tych czterech kuratorów w ciągu ostatnich dwunastu lat, tych 130 dni bezkrólewia w związku?" - pyta retorycznie.

18.58 Teraz głos zabiera Michał Listkiewicz. Chce, aby nowy zarząd podejmował nowe wyzwania, jak organizacja mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet czy w futsalu i dbał o międzynarodowy wizerunek polskiej piłki.

18.51 Przemawia ustępujący wiceprezes ds. szkoleniowych Antoni Piechniczek. Cieszy się, że u wszystkich kandydatów na prezesa przewijał się temat szkolenia młodzieży.

18.44 Przewodniczący ponagla delegatów i wznawia obrady.

18.38 Delegaci na razie nie kwapią się z powrotem na salę obrad. Trwaja zakulisowe ustalenia w sprawie kandydatur wiceprezesów.

18.22 Czekamy na wybory wiceprezesów związku, członków zarządu i Komisji Rewizyjnej.

18.08 "Te wybory są sukcesem wszystkich pięciu kandydatów. Pokazało się w nich pięciu poważnych, uczciwych ludzi, nikt się z nikim nie układał" - powiedział Zbigniew Boniek w "strefie mieszanej" po wyborach, i podkreślił, że "na czele Polskiego Związku Piłki Nożnej stoi grupa ludzi", a nie on sam. Nowy prezes PZPN chce już na 6 listopada pierwszy raz zwołać zarząd i apeluje, aby dziennikarze nie za wszystko pociągali do odpowiedzialności prezesa, jak to było w przypadku Grzegorza Laty. "Oceniajcie nas za to, co zrobimy." Powiedział, że głosujący w pierwszej turze na Stefana Antkowiaka przerzucili w drugiej rundzie głosy na niego.

17.56 "Będę prezesem wszystkich obecnych na tej sali" - zapowiedział nowo wybrany szef związku. "To dopiero początek zmian." Wzruszony zakończył po chwili swoje przemówienie. 15 minut przerwy.

17.53 Edward Potok otrzymał 27 głosów, Roman Kosecki 15, a Zdzisław Kręcina 13.

17.51 Boniek nowym prezesem PZPN! Otrzymał w drugiej turze 61 głosów.

17.48 Od razu zarządana jest druga tura.

17.45 Duża niespodzianka! Pierwszą turę wygrywa zdecydowanie Zbigniew Boniek z 45 głosami. Edward Potok otrzymuje 27 głosów, Roman Kosecki tylko 19, Zdzisław Kręcina 15. Z dalszej rywalizacji odpada Stefan Antkowiak (10).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bardzo zabawne są te relacje dla ludzi, których piłka nożna zupełnie nie interesuje. Nie mówię o sobie, ale wyobraziłem sobie chwilkę, że przygląda się temu przeciętny bezrobotny młody człowiek, który niedawno ukończył "atrakcyjne" studia. Ciekawe jak on patrzy na te zmagania o wielką kasę, w tak ważnym sektorze życia społecznego, jakim jest "przemysł futbolowy", gdzie oznak recesji gospodarczej nie widać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciesze się ze wygrał ten którego chciała większość Polaków .! Fakt co z reszta, bandy , ? co wyjdzie z tego związku itd. Zbigniew Boniek sam powiedział żeby go rozliczać z tego co zrobi . Każdy ma swoje zadania i powinien za nie odpowiadać , i jak się wywiązuje. Na początek jestem zadowolony a dalej to pożyjemy zobaczymy.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się bardzo cieszę z wyniku tych wyborów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo wszystko, wybór według mnie dobry.
Boniek moim zdaniem ma tę zdolności organizacyjne, ogładę i kontakty zagraniczne, których brakowało Lacie.
Powinno więc być lepiej - zresztą poprzedni prezes obniżył poprzeczkę niemal do ziemi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he jakie to wybory wcześniej negocjacje całonocne a głosowanie to tylko wystawa dla mediów a co do delegatów to widać jak sobie radzą zielony guzik czerwony i zółty to za dużo dla niektórych było i pogubili się no to był test na inteligencję czy co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.