Facebook Google+ Twitter

Nowy prezes TVP zacznie od naprawy finansów spółki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 19:00

2010 rok Telewizja Polska rozpocznie od działań restrukturyzacyjnych i dotyczących poprawy sytuacji finansowej spółki - poinformował prezes TVP Romuald Orzeł. W siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się konferencja nowego, wybranego o północy szefa TVP.

Romuald Orzeł powiedział, że jednym z najważniejszych wyzwań jego zarządu będzie naprawa finansów spółki. Szef TVP nie chciał zdradzić, jakie kroki podejmie zarząd w celu poprawy sytuacji finansowej spółki. Wszystko wskazuje na to, że TVP odnotuje w tym roku stratę w wysokości 200 milionów złotych.

Romuald Orzeł poinformował, że na obecnym etapie pracy nie planuje żadnych zmian personalnych w TVP. Zapowiedział także, że wszelkie decyzje nowego zarządu będą podejmowane z myślą o zachowaniu misji telewizji publicznej.

W poniedziałek ma zebrać się zarząd w pełnym składzie i doprecyzować podział kompetencji wśród jego członków. Prezes Orzeł chciałby zająć się pionem korporacyjnym, czyli "tym, co dzieje się w firmie" - powiedział.

Wybór prezesa trwał do późnych godzin nocnych. Było to czwarte spotkanie Rady Nadzorczej w tej sprawie w tym tygodniu. W skład zarządu TVP weszli ponadto: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.