Facebook Google+ Twitter

Nowy prezydent Kolumbii

W dniu polskich wyborów prezydenckich, także Kolumbijczycy wybierali swojego prezydenta. Według wstępnych wyników zwyciężył Juan Manuel Santos, popierany przez urzędującego prezydenta Kolumbii.

 / Fot. WEF, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Juan_Manuel_Santos_Calderón_-_World_Economic_Forum_on_Latin_America_2010.jpgWe wczorajszych wyborach na urząd prezydenta Kolumbii, zwycięstwo przypadło byłemu ministrowi Obrony Narodowej tego kraju, Juanowi Manuelowi Santosowi, który według wstępnych wyników ogłoszonych dziś rano otrzymał ponad 69 proc wszystkich głosów.

Juan Manuel Santos jest zwolennikiem polityki obecnego, cieszącego się rekordowym poparciem prezydenta Kolumbii Alvaro Uribego, który jako pierwszy od 100 lat kolumbijski prezydent został wybrany na drugą kadencję.

Juan Manuel Santos, który stanie również na czele rządu, jak zapowiedział - będzie kontynuował walkę z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii, grupą terrorystyczną, która w latach sześćdziesiątych minionego stulecia wypowiedziała wojnę władzom centralnym. Walka ze zbrojnym ugrupowaniem, które próbuje przejąć władzę w Kolumbii, była jednym z głównych tematów prezydenckiej kampanii.

Głównym kontrkandydatem Juana Manuela Santosa był burmistrz Bogoty, kandydat Parii Zielonych Antanas Mockus, który według wstępnych wyników otrzymał ok 27 proc. Wszystkich głosów.

Nowy prezydent Kolumbii ma 58 lat, z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył m.in. prestiżową London School of Economics oraz równie ceniony Harvard University. Wywodzi się z politycznego rodu - jego kuzyn jest obecnie wiceprezydentem Kolumbii, natomiast brat jego dziadka - Eduardo Santos był prezydentem Kolumbii w latach 1938-1942.

Źródło: CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.