Facebook Google+ Twitter

Nowy program Jana Pospieszalskiego. Wywiady z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej

Program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać” po ponad sześciu latach schodzi z anteny TVP. Jednak Pospieszalski chce namawiać TVP do akceptacji jego nowego projektu: emisji 30 wywiadów z członkami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jan Pospieszalski / Fot. Ejdzej, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jan_Pospieszalski-2008-C.jpg?uselang=pl, GNU, CC 3.0 Jan Pospieszalski w wywiadzie dla Newsweeka stwierdził, że nie czuje się niewolnikiem tematu katastrofy smoleńskiej i chętnie zająłby się czymś innym. Jednak jego program "Warto rozmawiać" nie pojawi się w ramówce TVP, dlatego Pospieszalski ma pomysł na nowy telewizyjny projekt. Nagrał ponad sto godzin rozmów z członkami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Realizując nowy projekt, wysłuchałem wielu opowieści o pięknych ludziach, takich jak oficer BOR Paweł Krajewski z Przasnysza czy stewardesa Justyna Moniuszko" – powiedział w wywiadzie. I dodał, że rozmawia z ludźmi, z którymi nikt wcześniej nie rozmawiał, nikt do nich nie dotarł. A oprócz ciekawych biografii w wywiadach można odnaleźć wątek metafizyczny. Ludzie opowiadają o snach oraz przeczuciach. Pospieszalski, poruszając trudne tematy, często płacze wraz z rozmówcami.

Znowu "Warto rozmawiać", a Pospieszalski wróci do TVP?

"Od dawna wiedziałem, że to trzeba zapisać: ten szok, ból, to, co działo się przed i po, w domach, podczas wyprawy do Katynia i Moskwy, a także późniejsze śledztwo czy rozważania na temat ekshumacji. Jest w tym i dramat, i napięcie, i niepewność, i lęk, i potrzeba mówienia o tym, jak wspaniałych ludzi straciliśmy." - oznajmił i przytoczył historię z własnego życia kiedy stracił 4,5-letniego syna w wypadku. I dlatego wie, że ludzie po stracie potrzebują rozmowy.

Jan Pospieszalski stwierdził, że nawet jeśli do problemów z programem „Warto rozmawiać” przyczynił się film "Solidarni 2010" nie żałuje tego kroku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.03.2011 05:32

"emisji 30 wywiadów z członkami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej."

Czyli co ? Tylko NAJWAŻNIEJSZE rodziny ofiar katastrofy ? Pewnie te co na "jedynkach" PiSu będą żałobę obchodzić . Hipokryzja

---------------------------
http://nocri.blox.pl/html

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW53
  • JW53
  • 16.03.2011 00:33

Panie Janie czekamy na Pana i będziemy czekać ,wszystko przemija i ten "Mińsk" w telewizji publicznej też przeminie.Łże elyty pouczać chcą są sąsiadów o wolności słowa,a obywatelom lub ich trybunom chcą kneblować usta.Tam jest dyktatura, a u nas troska o poprawność polityczną.Nie takie radiokomitety minęły, ten też przeminie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, i po co pisać skoro się nic nie pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 15.03.2011 21:46

Po co rozdrapywać rany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

WARTO dać mu ten program, WARTO ustawić mu emisje jeszcze przed wyborami, WARTO przekonywać, że z polityką nie ma to nic wspólnego i WARTO liczyć na to, że głupi ludek to przyjmie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 15.03.2011 18:02

Prawda w oczy co niektórych kole, och kole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.