Facebook Google+ Twitter

Nowy projekt Szymona Hołowni. Stacja7 zastąpi Religia.tv?

Szymon Hołownia nie tak dawno mówił, że Religia.tv może niedługo przestać istnieć. W jednym z ostatnich wpisów na swym blogu tylko to potwierdził. Ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Teraz wychodzi z całkiem nowym projektem!

Kilka tygodni temu Szymon Hołownia, dyrektor programowy kanału Religia.tv, ogłosił, że stacja po 5 latach istnienia zakończy swoją działalność. Pisał o niewykorzystanej szansie polskich duchownych, wrogości środowiska chrześcijańskiego wobec stacji, braku środków finansowych na dalsze nadawanie programu, ale decyzja była nieodwołalna - Religia.tv przestanie funkcjonować, pozostawiając po sobie mnóstwo archiwalnych programów, takich jak Ludzie na walizkach, czy Rozmównica, dostępnych na oficjalnych kanałach internetowych.

Szymon Hołownia nie zrezygnował jednak z publicystyki, polemiki i charakterystycznych dla niego komentarzy publikowanych na swym blogu w Religia.tv. W ostatnim z postów napisał: Tu zamykają mi okienko, lecz ja nie byłbym sobą, gdybym nie znalazł sobie innego. :) Słowa dotrzymał, bardzo szybko podając adres nowej platformy, na której można już znaleźć kilka artykułów. Stacja7.pl to wirtualny, interaktywny magazyn tworzony przez Hołownię oraz kilka osób związanych z Kościołem i światem kultury. Wszystko wskazuje na to, że projekt (tak i poprzednie tegoż autora) nie jest skierowany wyłącznie do wierzących, a celem Stacji7 nie będzie siłowe nawracanie, ale mówienie o Kościele i wierze, a także zjawiskach z nimi związanych (zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych).

W charakterystycznym dla siebie stylu Hołownia o swej nowej inicjatywie pisze: "Kontroli medalików" nie będzie. Jeśli będziemy ewangelizować, to przede wszystkim przez budzenie ciekawości. Bez włażenia z butami pokazując, że wiara to nie wyblakła mapa wiszącą za szafą, ale fascynująca podróż. Nie będziemy boksować się z wielkimi informacyjnymi czy publicystycznymi portalami, chcielibyśmy by po wizycie u nich, nafaszerowaniu się newsami i opiniami, ludzie codziennie wpadali na naszą stację by złapać duchową inspirację. I pogadać. Nie o tym co ważne, na rzeczy ważne szkoda czasu. Czasu jest mało, podniecać nas powinny tylko rzeczy najważniejsze (...) Czegoś takiego jak stacja7.pl jeszcze w polskim Internecie nie było. Wierzę, że 1 grudnia coś się w nim realnie zmieni. Nie będzie fajerwerków, będzie porządne, palące się żywym płomieniem ognisko. Nie ze wszystkim wystartujemy od razu, wiele wymyślonych już funkcjonalności będziemy "odpalali" stopniowo. Nie chcemy olśniewać Was wykończonym pod klucz apartamentem, wolimy przekonać się jak Wy chcielibyście go urządzić.

Na stronie można już przeczytać kilka felietonów Hołowni, recenzję filmu Jesteś Bogiem, wpis o cudach, komentarz do nowej - billboardowej akcji ateistów, a także tajemniczo brzmiący "Słownik brzydkich słów". W sieci dostępny jest pełny tekst pierwszego numeru. Strona póki co działa w wersji beta. Czas pokaże, czy ma szansę sporo namieszać w polskim internecie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.