Facebook Google+ Twitter

Nowy przedstawiciel Polski przy Komitetach Wojskowych NATO i UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 19:51

Generał Mieczysław Bieniek wyjeżdża do Brukseli. Od 20 kwietnia będzie tam pełnił funkcję polskiego przedstawiciela przy Komitetach Wojskowych NATO i Unii Europejskiej.

Dotychczasowy doradca ministra obrony do Brukseli rusza tuż po świętach, żeby się przygotować do nowej roli i zapoznać z zakresem obowiązków.

Generał Bieniek w Brukseli będzie uczestniczył w naradach i komitetach wojskowych. Do jego zadań będzie należało między innymi wypracowanie z kolegami z innych państw sojuszniczych nowej koncepcji strategicznej NATO. Bieniek to jeden z najbliższych współpracowników szefa MON - Bogdana Klicha. W Brukseli będzie odpowiadał za europejską politykę bezpieczeństwa i obrony przy Komitetach Wojskowych. Są one uważane za główne organy kreujące politykę Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Generał Mieczysław Bieniek zastąpi w Brukseli generała Mieczysława Cieniucha. Ten z kolei ma zostać nowym doradcą ministra Klicha.

Nominacja Bieńka została skrytykowana przez byłego szefa MON z rządu PiS, Aleksandra Szczygło.

Obecny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w liście wysłanym do Bogdana Klicha, którego fragmenty opublikował portal internetowy "Wprost", zarzuca mu miedzy innymi: autopromocję, dawanie złego wzoru młodszym żołnierzom, upolitycznienie, brak profesjonalizmu i wątpliwości dotyczące udziału w "aferze bakszyszowej".

Minister obrony Bogdan Klich w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej resortu odpiera zarzuty Szczygło. W komunikacie czytamy między innymi, że list szefa BBN skłąda się z pomówień i insynuacji. "Minister Szczygło nie utrzymał się długo w konwencji "polityki miłości" - można przeczytać na stronie ministerstwa.

Generał Mieczysław Bieniek ma 58 lat. Dowodził między innymi 6. Brygadą Desantowo-Szturmową w Krakowie i 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Służył w wielu misjach zagranicznych, miedzy innymi w Syrii, Bośni i Hercegowinie, w Iraku oraz w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.