Facebook Google+ Twitter

Nowy przewoźnik kolejowy. Działalność rozpoczynają Koleje Śląskie

1 października na rynku kolejowym pojawił się nowy przewoźnik - Koleje Śląskie. Pierwszy kurs, zgodnie z planem, odbył się na trasie Częstochowa - Gliwice.

Oprócz połączenia Gliwice-Katowice-Częstochowa Koleje Śląskie oferują pasażerom weekendowe połączenie z Częstochowy do Wisły Głębce. / Fot. Jan Mehlich, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katowice_-_PKP.JPG?uselang=plZadaniem spółki jest uzupełnienie rozkładu Przewozów Regionalnych. Jak zapowiadają przedstawiciele nowego przewoźnika, ich oferta ma być tańsza, a transport ma odbywać się nowocześniejszym taborem. Z czasem ma on obsługiwać ruch kolejowy w całym województwie śląskim - podaje TVN24.pl

Oprócz połączenia Gliwice-Katowice-Częstochowa, Koleje Śląskie oferują pasażerom weekendowe połączenie z Częstochowy do Wisły Głębce. Z czasem niewykluczone jest, że Koleje Śląskie przejmą kolejne linie w województwie. Ceny biletów są nieznaczne niższe niż u konkurencji. Przejazd bez ulg z Gliwic do Katowic ma w ramach tzw. biletu liniowego kosztować 4 zł, a do Częstochowy - 19 zł.

"Chcemy działać dynamicznie, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i klientów. Jesteśmy Spółką o dużym potencjale intelektualnym i twórczym. Wyróżniać nas będzie nowoczesny tabor oraz uprzejmy i profesjonalny personel" - czytamy na stronie internetowej przewoźnika.

Swego zadowolenia nie kryją lokalne władze. "Pasażerowie mogą teraz podróżować pięknymi, nowoczesnymi i komfortowymi pociągami" - zaznacza marszałek województwa Adam Matusiewicz. Dodaje, że to nowa jakość na śląskich torach.

Przedsiębiorstwo zostało powołane przez władze województwa śląskiego 17 lutego 2010 roku.Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku:
Sondaż TNS OBOP: Ruch Palikota przed SLD. PO zyskuje przewagę nad PiS
"Makatka" - lektura na na długie jesienne wieczory
Tusk: Od 1 września 2013 r. wszystkie sześciolatki pójdą do szkoły
Poncyljusz krytkuje rząd za umowy śmieciowe. Pawlak o konflikcie z Rostowskim

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby nie były to koleje niespodzianek, tak jak link wielkopolskie. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.