Facebook Google+ Twitter

Nowy regulamin w żużlowej Ekstralidze. Zobacz co się zmieni

Rada Nadzorcza Speedway Ekstraligi, która w piątek obradowała w Warszawie zdecydowała o wprowadzeniu nowego regulaminu już od przyszłego sezonu i kolejnych zmianach od sezonu 2014 w Ekstralidze, I oraz II lidze. Zmiany są znaczące.

 / Fot. Wisniowy/CC 3.0Regulamin w polskim żużlu to kwestia, która od lat dzieliła prezesów klubów. Jedni chcieli zmian ku rozwojowi tej dyscypliny, inni zaś wręcz przeciwnie ciągnęli tę dyscyplinę ku upadkowi, a przecież żużel w Polsce to niesamowite emocje podczas zawodów, najsilniejsza liga na świecie, to stadiony wypełnione kilkunastoma tysiącami wspaniale dopingujących kibiców a w meczach na szczycie nawet przybywało 30tys. fanów (przynajmniej jeszcze kilka lat temu).

Obecnie czarny sport przeżywa kryzys, na mecze przychodzi ledwie kilka tysięcy kibiców, regulamin finansowy powoduje że najlepsi żużlowcy na świecie niekoniecznie już tak chętnie chcą u nas jeździć a niski tzw. KSM (kalkulowana średnia meczowa) powoduje iż słabi zawodnicy jeżdżą w najwyższej klasie rozgrywkowej przez co wiele biegów jest na niskim poziomie i bez emocji...

Dalej tak być nie mogło, dlatego Polski Związek Motorowy powołał specjalną grupę ekspertów, która pracowała nad regulaminem na najbliższy sezon i kolejne lata.

Grupa ta zdecydowała, iż od sezonu 2013 KSM dla drużyn będzie wynosił 40pkt, co jeszcze rewolucją nie jest, ale już w następnym sezonie kalkulowana średnia meczowa zostanie całkowicie zlikwidowana, co oznacza że nie będzie żadnych ograniczeń, co do zatrudniania zawodników i ich występów w meczach.

Kolejną zmianą będzie na wzór piłki nożnej, podczas meczów przyznawanie żółtych i czerwonych kartek za przewinienia na torze, druga żółta karta będzie oznaczała kartkę czerwoną i wykluczenie z biegu, w którym została przyznana druga żółta kartka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.