Facebook Google+ Twitter

Nowy Rok na początku wiosny? Tylko w Tajlandii!

Oficjalnie Tajowie obchodzą go 1 stycznia, faktycznie - 13 kwietnia. Pozamykane są szkoły i zakłady pracy w całym kraju. Ponad sześćdziesiąt milionów ludzi wychodzi na ulice, by wziąć udział w wielkiej wodnej bitwie.

Tajki i zachodnie turystki oblewają się wzajemnie wodą podczas obchodów Festiwalu Songkran - tradycyjnego tajskiego Nowego Roku - zwanego inaczej Festiwalem Wody. Fot. PAP/EPA/STRŚwięto Songkranu jest świętem rodzinnym. Po tajsku oznacza "zmiana miejsca". W ten dzień nie tylko Słońce zmienia swoją pozycję zodiakalną - ale przede wszystkim zmieniają się ludzkie serca. Już od samego rana Tajowie ofiarowują mnichom pożywienie oraz wypuszczają z klatek ptaki. Później zapalają świece oraz kadzidła w domach i świątyniach (jest to akt oddania szacunku zmarłym przodkom).

W ostatnim czasie święto Songkran nazywane jest także wodnym festiwalem. Tradycja oblewania się wodą jest bardzo stara. Tajowie wierzą w magiczną moc wody, która oczyszcza zarówno ciała jak i dusze. Po południu wszyscy wychodzą na ulicę, by wziąć udział w wodnej zabawie, która trwa aż… trzy dni!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.