Facebook Google+ Twitter

Nowy Rok - nowa karta miejska

Od pierwszego stycznia 2010 obowiązują nowe przepisy nakazujące warszawiakom posiadanie spersonalizowanej karty miejskiej.

Nie wszyscy zdążyli jednak wymienić swoje dokumenty. Wiele osób posiada wciąż aktywne niespersonalizowane karty. Są one cały czas ważne, ale można je naładować wyłącznie w automatach. Nie można już tego zrobić na poczcie i w kiosku.

Z wymianą karty nie powinno się zwlekać w nieskończoność. Wszystkie stare karty stracą ważność po 30 czerwca 2010. Od lipca kontrolerzy będą mogli bez przeszkód wystawiać mandaty osobom z ważnym biletem, ale zakodowanym na starej karcie miejskiej.

Spersonalizowaną kartę cały czas można wyrobić w jednym z Punktów Obsługi Pasażera ZTM lub przez internet wypełniając specjalny formularz i dodając zdjęcie.

Do grudnia 2009r. ponad 400tys. mieszkańców stolicy wymieniło stare karty na nowe. Zawierają one zdjęcie i dane osobowe posiadacza, co oznacza, że pasażer ZTM nie musi już mieć przy sobie innych dokumentów. Nowe karty można naładować w kiosku, na poczcie i w specjalnym automacie.

Czytaj również:
ZTM - personalizacja karty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.