Facebook Google+ Twitter

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Premier obiecuje nauczycielom podwyżki

Po raz kolejny do klas pierwszych trafią sześciolatki. Nauczyciele będą pracowali w tym roku o godzinę dłużej, ale już we wrześniu dostaną podwyżki.

5 mln uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_podstawowa.jpg&filetimestamp=20090831191439 Jak czytamy w serwisie TVN24.pl Katarzyna Hall, minister edukacji, zapowiada, że ten rok będzie kontynuacją wprowadzonych już zmian związanych z reformą edukacji i nową podstawą programową.

Premier Donald Tusk odwiedził I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, którego jest absolwentem. Podczas swojego wystąpienia na uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego podkreślił, że jest świadom jak bardzo praca nauczyciela jest w Polsce trudna i obiecał tej grupie zawodowej podwyżki płac.

- Póki ten zawód nie będzie opłacany tak, jak wszyscy sobie marzymy, to przynajmniej wy tu nawzajem sobie pomagajcie w szkole, a ja zrobię wszystko, by rok po roku - tak, jak się umówiliśmy kilka lat temu - te płace dla nauczycieli były sensowniejsze i coraz wyższe - mówił.

Donald Tusk podczas inauguracji roku szkolnego także powracał do wspomnień ze swoich szkolnych lat. Wspominał też absolwenta tej szkoły, swojego przyjaciela Arkadiusza Rybickiego - dawnego działacza "Solidarności", który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Minister edukacji odwiedzi Wilków w województwie lubelskim. Tam w Zespole Szkół Publicznych, w skład którego wychodzi Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa, odbędzie się ogólnopolska inauguracja roku szkolnego. To właśnie gmina Wilków najbardziej ucierpiała podczas czerwcowej powodzi. Remont gimnazjum już się zakończył. Prace nadal trwają w szkole podstawowej.

Z danych MEN wynika, że w wyniku powodzi zostało zniszczonych 808 placówek szkolnych. Nie we wszystkich udało się zakończyć remonty przed 1 września.

W liście minister edukacji z okazji inauguracji roku szkolnego Katarzyna Hall życzy wszystkim realizacji edukacyjnych zamierzeń, sukcesów, wytrwałości i wiary we własne umiejętności.

Rok szkolny 2010/2011 potrwa do 22 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Panie Pawle, przedtem nie wyliczałem. Teraz proszę bardzo. Wg Pańskiej informacji zarobek Pański to około..Pan wie...ale do tyego dochodzi jeszcze około 1100 zł jakie płaci pracodawca, w sumie obciąża Pan budżet firmy i oddaje w postaci opodatkowania ZUS i US ok 2900 zł. A jak na nasze warunki to nie jest mało. Stąd było moje zastrzeżenie:) Pozdrawiam uciekam z Morfeuszem pogadać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle:) ja do Pana z gałązką oliwną a Pan mnie chce obuchem po głowie. OK. Przyjmuję:) Jestem za tym co pisze Urszula i Pan. Rzecz na czym innym polega. Istota tkwi w Pańskich wyliczeniach. A złość skierowana w moją stronę nic Panu nie pomoże. Nie mam wpływu na ustawodawcę. Pozdrawiam serdecznie:) Z uśmiechem skierowanym do Pana. Aha, pomagam jak mogę tej Pani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obliczyłem, że moje składki zdrowotne plus mojej żony wynoszą rocznie około 8 tysięcy złotych, to ja chcę mieć te 8 tysięcy dla siebie, żeby leczyć się prywatnie." - popieram i polecam. Ja tak robię od 2 lat, szkoda tylko, że nie w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakie oszczędności, Marto, z godziny karcianej!
"Czy zniechęceni i potraktowani jak pariasi wśród zawodów ludzi wykształconych będą mieli siłę i chęci, by wbrew płaskiemu utylitaryzmowi naszych czasów uczyć godności, prawdy, dobra i piękna? Może te nieutylitarne wartości są dzisiaj niepotrzebne, a szkoła ma być – zgodnie z wyobrażeniami niektórych, chcących uczynić wszystko sferą handlu – jedynie miejscem sprzedaży utylitarnej wiedzy?" - http://www.polskaedukacja.pl/index.php/sprawy-nauczycielskie/597-jan-owczarek-obowizkowa-praca-spoeczna.html
Robi się coraz ciekawiej - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8320299,Bez_karty_jednego_z_bankow_do_szkoly_nie_wejdziesz.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nauczyciel może zarobić więcej, jeśli zdecyduje się przejść ścieżkę awansu zawodowego. W efekcie zostaje nauczycielem dyplomowanym. Niestety, kij ma dwa końce. Jeżeli, nie daj Boże, w wyniku redukcji etatów czy likwidacji placówki straci pracę, to jako dyplomowany nie ma szans na przyjęcie do innej szkoły - jest za drogi... Niepisana zasada każe zatrudniać stażystów, w ostateczności nauczycieli kontraktowych. Inna niepisana zasada (a właściwie ustne zalecenie wydziałów edukacji) mówi, żeby wszelkie wakaty w postaci części etatu dzielić między już zatrudnionych nauczycieli, zamiast przyjmować nowych.
Uczniowie na tym tracą, ale za to jakie oszczędności...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu:)-miejże litość. Bierzesz do serca słowo abnegata. Chciał napisał, jego takie prawo. Ile w tym prawdy??
Ha, ha zorientowanym wiadomo:). Uśmiechu od rana do rana życzę:). P.S. W trakcie snu także:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak tu się nie irytować?
"to nie jest o godzine dluzej - tylko przeuniecie 1h z pracy w domu do pracy w szkole"
Otóż, drogi anonimie, nie masz pojęcia, o czym piszesz!

Do domu nie zabiorę uczniów, z którymi w szkole prowadzę zajęcia w ramach tych darmowych godzin, więc niczego nie da się "przesunąć". A kiedy wrócę po zajęciach (po skrupulatnym opracowaniu doń programu i zanotowaniu w dzienniku zajęć, odpracowaniu w przypadku mojej choroby - sic!) - w domu ta praca (przygotowanie do zajęć, sprawdzanie prac...) mnie czeka, jak czekała.

Ponadto miłośnikom mitów proponuję rzetelną lekturę:
1) na temat czasu pracy nauczycieli - http://nauka.dziennik.pl/powrot-do-szkoly/artykuly/298787,ile-pracuje-nauczyciel-duzo.html?gclid=CIWQg7uA56MCFQI03wodJj5PPA
2) na temat "podwyżek" - http://www.znp.edu.pl/element/598/Wynagrodzenia_nauczycieli_od_1_wrzesnia_2010_r
Jak pisze Autor - "podwyżki", ale... 8 godzin w miesiącu pracy społecznej. Proszę sobie podzielić owe"podwyżki" przez 8 - ile otrzymujemy i de facto czego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaziu:), już patrzeć nie mogę a i możliwości mam mierne. Gdyby tak udało się z panem Pawłem, spokojnie spać mógłbym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2010 21:40

1800 podatku, to jakieś 15 tys. brutto wychodzi, będzie niezła emeryturka. To nie hańba dokładać się do wspólnej narodowej kasy a i sąsiadkę pana Ireneusza warto wspomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, współczuję, sam bym się................Oddawać Państwu za krwawicę 1800 PLN. Masakra, jak mawiają moi synowie. Kurde, moja znajoma, po sąsiedzku mieszka, płaci tylko 270 PLN i od pierwszego do 15 każdego miesiąca jej nie starcza. Makabra. A może ją do Pana na jakieś dorabianie wyślę? Pomóżmy kobiecie. Mąż nie żyje, trójka dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.