Facebook Google+ Twitter

Nowy Rok w autobusie. Tybetańczycy zaprotestują w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-21 09:19

Tybetański Nowy Rok (22 lutego) - Losar - to jedno z najważniejszych świąt w Tybecie, jednak Tybetańczycy nie mają powodów do świętowania. Wiele terenów tybetańskich odciętych jest od świata, a sytuacja przypomina działania wojenne.

W Tybetańskiej tradycji w roku żałoby nie obchodzi się świąt, dlatego postanowiono nie świętować Nowego Roku. Dołączając się do tej żałoby chcemy mówić głośno o dramacie Tybetu.

“Sytuacja w Tybecie, także za sprawą blokady informacyjnej Chin, to jeden z bardziej przemilczanych dramatów ubiegłego roku. Tybetańczycy zamiast świętować - Tybetański Nowy Rok - pogrążeni są w żałobie” - mówi Yeshe Losar, Przewodniczący Społeczności Tybetańskiej w Polsce - “Tego dnia chcemy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o dramacie jaki trwa obecnie w Tybecie”.

22 lutego (środa) w Warszawie społeczność Tybetańska organizuje akcję informacyjną na rzecz Tybetu.

O godz. 13.00 spod Ambasady ChRL wyruszy specjalny autobus. Jadący w nim Tybetańczycy i aktywiści będą informować warszawiaków o tym, jak wygląda sytuacja w Tybecie. Wcześniej odbędą się buddyjskie modlitwy za zmarłych.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.

Tybetańczycy proszą o przyniesienie różnych przedmiotów, za pomocą których będzie można robić hałas, aby dotrzeć z przesłaniem protestu do urzędników w Ambasadzie.

(Agnieszka Wolska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.