Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16233 miejsce

Nowy rozkład jazdy PKP od 11 grudnia

11 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Po niemiłych doświadczeniach związanych z poprzednią zmianą rozkładu jazdy, tym razem kolejarze zapowiadają, że do wprowadzenia zmian są dobrze przygotowani. Nie wiadomo jeszcze, jak będą kursowały pociągi podczas Euro 2012.

Pociąg REGIO spółki Przewozy Regionalne na stacji Choszczno / Fot. Halina Ciszewska-Czyż, CC 3.0Jak informuje PAP, kolejarze chcą uniknąć sytuacji, która miała miejsce w ubiegłym roku, gdy nowy rozkład ogłoszony został za późno, poszczególni przewodnicy mieli za mało czasu na wprowadzenie zmian w systemach sprzedaży biletów, przez co pasażerowie nie mogli nabyć biletu z wyprzedzeniem. Ponadto zawiodła także internetowa wyszukiwarka połączeń, co sprawiło, że podróżni nie mieli możliwości sprawdzenia skąd i o której godzinie odjeżdża pociąg. Tym razem ma być inaczej.

PKP Intercity planuje wydrukowanie 160 tys. ulotek informujących o zmianach w rozkładzie jazdy. Ponadto uruchomione zostanie 15 punktów informacyjnych na największych dworcach w Polsce, zaś zmieniony rozkład pojawi się na dworcach na początku grudnia. Podobne działania zaplanowała także spółka Przewozy Regionalne. Dodatkowo pasażerowie Regionalnych będą mogli skorzystać z powiadomień o zmianach i utrudnieniach za pomocą specjalnego systemu SMS. Służyć pomocą będą im także konduktorzy, którzy przy pomocy mobilnych terminali będą w stanie sprawdzić bieżące zmiany w kursowaniu pociągów.

Nowy rozkład jazdy to w przypadku PKP Intercity 26 pociągów Express Intercity, 44 ekspresy i 271 pociągów TLK. Spółka zapewnia, że pociągi będą szybciej kursowały na trasie Warszawa-Gdańsk i składy nie będą jeździć przez Działdowo i Iławę, a przez Kutno i Bydgoszcz. Choć jest to dłuższa trasa, to lepsza jakościowo, przez co pociąg jedzie szybciej. Skrócić ma się także czas podróży z Warszawy do Poznania i Szczecina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.