Facebook Google+ Twitter

Nowy rozkład jazdy PKP. Poważne utrudnienia dla pasażerów wsiadających w stolicy

Zmiany rozkładu jazdy PKP, związane są z remontem mostu średnicowego w Warszawie. Część pociągów dalekobieżnych jadących przez stolicę nie pojedzie przez Dworzec Centralny, lecz przez Dworzec Gdański. Może to być kłopotliwe dla pasażerów.

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity / Fot. By Bardrock (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], viaJak podaje Polskie Radio, zmiany dotyczą 40 pociągów PKP Intercity. Z Dworca Gdańskiego odjeżdżać będzie 7 pociągów m.in do Olsztyna, Białegostoku czy Lublina. Około 18 pociągów z Trójmiasta, Szczecina, Wiednia oraz Pragi i Berlina, zakończy bieg na tej stacji. Natomiast 15 pociągów tranzytowych przez Warszawę pojedzie przez Dworzec Gdański, pomijając dworce Zachodni, Centralny i Wschodni- podaje tvn24.

Rzeczniczka biura prasowego Intercity zapewnia, że podróżni są informowani na bieżąco. Przygotowano 300 tysięcy ulotek. Rozwieszono również specjalne plakaty a na dworcach emitowane są komunikaty informujące o zmianach.

Warto zaznaczyć, że utrudnienia mogą wystąpić nie tylko w Warszawie. PKP Intercity zawiesiło niemal wszystkie przewozy z Krakowa do Zakopanego. Pół godziny dłużej trwa przejazd niektórych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice-Gliwice. Przyczyną jest budowa zapory wodnej w Świnnej Porębie.

Remonty mogą stać się prawdziwą udręką dla pasażerów. Nowe połączenia wiążą się z przesiadkami na autobusy, metro lub tramwaje.

Rozkład jazdy wszedł w życie z dniem 9 marca. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej PKP. Prace remontowe mają zakończyć się 15 czerwca. Wszystko wróci do normy za kilka miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.