Facebook Google+ Twitter

Nowy rozkład jazdy PKP - wolniej albo wcale

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-09 09:09

Z nowego rozkładu jazdy kolei regionu łódzkiego zniknie kilka pociągów, kilka innych będzie jeździło wolniej. Do Warszawy łodzianie wciąż będą podróżowali 3 godziny...

fot. Express IlustrowanyŁódź straci jeden z dwóch pociągów do Zakopanego. O godzinę i 10 minut wydłuży się podróż "Włókniarzem" do Poznania. Ze względu na fatalny stan torowiska najprawdopodobniej nie będzie połączeń z Łodzi do Łowicza, a do Kutna składy będą jechać z prędkością 20 - 30 km na godzinę.

Takie m.in. zmiany zostaną wprowadzone do rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 10 grudnia. "Włókniarz" pojedzie inną trasą - przez Zduńską Wolę, Sieradz, Kalisz i Ostrów Wielkopolski, a nie jak do tej pory przez Kutno i Konin. - O zmianę trasy postulowali mieszkańcy tych miejscowości. Musimy myśleć o wszystkich pasażerach. Łodzianie nie stracą, bo mają kilkanaście pociągów do Poznania i tyleż z powrotem - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik spółki PKP Przewozy Regionalne w Warszawie.

Z rozkładu zniknie sześć składów kursujących na trasie Łódź - Łowicz. Trzeba tu wprowadzić ograniczenia prędkości do 20 - 30 km/h. 68 kilometrów pociąg będzie pokonywał w ciągu dwóch i pół godziny! Również między Łodzią a Kutnem zostanie ograniczona prędkość do 20 - 30 km/h. Z tego powodu o pół godziny wydłuży się jazda m.in. do Kutna i do Gdyni.

Nie skończy się udręka pasażerów dojeżdżających do Warszawy. Ze względu na trwający remont szlaku kolejowego, podróż nadal będzie trwała od 2,5 do 3 godzin. - Tych utrudnień nie da się uniknąć, to ogromna inwestycja, a terminy gonią. Nawet zimą będą prowadzone prace. Rozpocznie się budowa tuneli dla pasażerów w Koluszkach i Rogowie - mówi Włodzimierz Janiak, dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych w Łodzi. Od 20 grudnia zaczną obowiązywać zmiany w rozkładzie jazdy na tej trasie. Jeszcze nie wiadomo jakie.
(mr)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.