Facebook Google+ Twitter

Nowy rząd, stare obietnice

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-15 08:58

Budowa trzech milionów mieszkań, autostrad, 130 nowych ustaw i lepsze wykorzystanie unijnych dotacji - to część zapowiedzi premiera Jarosława Kaczyńskiego

Podczas zaprzysiężenia nowego rządu Jarosława Kaczyńskiego nie było żadnych niespodzianek. Tak jak wcześniej zapowiadał Jarosław Kaczyński, w jego gabinecie znalazł się nowy minister finansów: Stanisław Kluza, który zastąpił Pawła Wojciechowskiego. W skład rządu wszedł także Przemysław Gosiewski, który będzie przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Rząd chce przyśpieszyć prace nad budową obiecanych trzech milionów mieszkań i właściwym wykorzystaniem unijnych pieniędzy. Polska ma stać się aktywnym graczem polityki międzynarodowej – to plany nowego premiera Jarosława Kaczyńskiego na najbliższe miesiące.

– Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed rządem, jest wypełnienie obietnic złożonych na początku 2006 roku. Niestety, w kwestiach legislacyjnych nastąpiły opóźnienia i spośród obiecanych 130 ustaw nie ma nawet połowy – powiedział wczoraj premier Jarosław Kaczyński na swojej pierwszej konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu Rady Ministrów. – Czasu jest niewiele, bo pod koniec roku wypada rozliczyć się z obietnic złożonych obywatelom.
Drugim w kolejności punktem w programie Kaczyńskiego jest uruchomienie unijnych środków. I obiecał, że w bardzo krótkim czasie wspólnie z minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką przygotuje zasady podziału pieniędzy z UE między województwa.

Dalej znalazła się reforma finansów publicznych, choć szef rządu przyznaje, że prace są w początkowej fazie i resort finansów może nie zdążyć z reformą w tym roku. Wśród priorytetów jest także budowa autostrad.
Po spotkaniu z ministrami nowy premier wydawał się zadowolony i podkreślał koalicyjny charakter rządu.
– Stosunki z wicepremierami Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem oraz ministrami z ich partii napawają optymizmem – przekonywał szef rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.