Facebook Google+ Twitter

Nowy Rzecznik Praw Dziecka określił priorytetowe kierunki działań

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-29 09:02

Walka o prawo do życia oraz przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec dzieci będą priorytetami nowego rzecznika praw dziecka - zapowiedział sprawujący ten urząd Marek Michalak.

Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że w parlamencie powstaje nowelizacja ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka, która da mu większe kompetencje.

Marek Michalak uważa, że sytuacja dzieci w Polsce wymaga - jak to określił - "kompleksowego podejścia". Według gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, nowa ustawa ma mu dać większe kompetencje. Umożliwi Rzecznikowi Praw Dziecka między innymi występowanie przed sądami w imieniu dzieci lub wizytowanie bez zapowiedzi placówek wychowawczych.

Marek Michalak zapowiedział, że będzie walczył o prawo do życia, który jest podstawowym prawem każdego dziecka i przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec najmłodszych. Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że przemoc godzi w godność człowieka i nie może być traktowana jako metoda wychowawcza.
Kolejnym priorytetem nowego Rzecznika Praw Dziecka ponadto będzie wspieranie działań chroniących kobiety w ciąży oraz matki.

Marek Michalak - z wykształcenia pedagog specjalny - zapewnił, że pełniąc urząd nie będzie angażował się w spory ideowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.